Засекреченість генпланів міст обговорять у Чернігові, Черкасах і Донецьку

У Чернігові, Черкасах і Донецьку відбудуться громадські обговорення “Чи законно засекречені генеральні плани міст України й кому це вигідно?”

У Чернігові, Черкасах і Донецьку відбудуться громадські обговорення “Чи законно засекречені генеральні плани міст України й кому це вигідно?” Заходи організовує Східноукраїнський центр громадських ініціатив у межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Обговорення відбудуться:
· у Чернігові – 17 травня о 10:00 у залі Федерації профспілок Чернігівської області (вул. Шевченка, 5);
· у Черкасах – 18 травня о 10:00 у бузковому залі готелю “Росава” (вул. Фрунзе, 29);
· у Донецьку – 19 травня о 13:00 у залі Донецького прес-клубу (вул. Овнатаняна, 4).

В обговореннях візьмуть участь експерти з питань містобудування, представники місцевої влади та громадськості, журналісти.

На зустрічі буде презентовано дані моніторингового дослідження доступності для громадян генеральних планів міст України, яке протягом двох років проводив Східноукраїнський центр громадських ініціатив. Згідно з цим дослідженням, жодне зі 196 охоплених моніторингом міст не запропонувало для ознайомлення якісної та повноцінної копії генерального плану чи його картографічної складової, що суперечить чинному законодавству й Конституції України.

Буде представлено результати моніторингу доступності генпланів Чернігова, Ніжина, Прилук, Черкас, Сміли, Умані, Донецька, Горлівки, Єнакієвого й 26 інших міст із трьох регіонів.

Генеральний план населеного пункту – це найважливіший документ у сфері містобудування, який визначає розвиток міста на найближчі роки. Його затверджують органи місцевого самоврядування.

Контакти: Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Володимир Щербаченко, 067 640 94 40, planmista@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: