Запровадження механізму прозорості та підзвітності ОСББ

У центрі дискусій під час «круглого столу» були, зокрема, питання законодавчих гарантій та реальних можливостей участі громадян у прийнятті рішень щодо об’єднання територіальних громад, безпекові аспекти децентралізації влади в Україні.

«Пересічні громадяни під час реформування місцевого самоврядування не повинні залишитися осторонь прийняття важливих рішень. Добровільне об’єднання територіальних громад потребує не формального, а належного громадського обговорення й врахування думки людей», – про це у четвер, 11 червня, заявив у Рівному, під час засідання «круглого столу», присвяченого ролі місцевої демократії в процесах децентралізації влади в Україні керівник Ресурсного центру розвитку місцевої демократії в Рівненській області Віктор Гомоль. За його словами, недопустимо залишити людей поза процесом реформ. Адже, ефективність та легітимність змін напряму залежатиме від участі громадян в прийнятті рішень.

У центрі дискусій під час «круглого столу» були, зокрема, питання законодавчих гарантій та реальних можливостей участі громадян у прийнятті рішень щодо об’єднання територіальних громад, безпекові аспекти децентралізації влади в Україні. Йшлося також про форми участі членів міської територіальної громади Рівного у вирішенні питань місцевого значення та пропозиції щодо змін та доповнень до статуту обласного центру.

На засіданні виступили Степан Павлюк, заступник голови Рівненської облради, Руслан Сивий, керівник Офісу реформ у Рівненській області, Андрій Токарський, член координаційної ради громадянської мережі ОПОРА, Інна Гайворонська, член ради Інституту аналізу державної та регіональної політики, Богдан Сологуб, заступник керуючого справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради – керівник секретаріату, Тарас Жовтенко, докторант Національного інституту стратегічних досліджень при адміністрації Президента України, Лідія Балабат, Урвенський сільський голова Здолбунівського району. 

Під час «круглого столу» було представлено основні напрямки діяльності  Ресурсного центру  розвитку місцевої демократії в Рівненській області.

«Круглий стіл» організовано в рамках проекту «Підтримка та сприяння розвитку усіх законодавчо допустимих форм прямої демократії в громадах Рівненської області», який втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти:  Ресурсний центр розвитку місцевої демократії в Рівненській області, 096 600 18 12

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: