Запрацювала база комунальної нерухомості Луцька

Оновлення ресурсу Comproperty.in.ua. відбуватиметься щоквартально щодо оренди та приватизації і раз на рік щодо актуального переліку комунального майна громади.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» презентував новостворену базу «Комунальна нерухомість: Луцьк». На Comproperty.in.ua міситься інформація про 658 об’єктів комунального майна Луцька та 800 приватизованих з 1993 року приміщень: балансоутримувачі, покупці, орендарі, наявність комунікацій і балансова вартість, скільки коштів надходить до бюджету від цього майна, кому перепало найбільше нерухомості, хто користується власністю громади і які з приміщень чекають інвестора.

«Над створенням бази комунального майна Луцька ми працювали з листопада 2018-го року. Опрацювали великий масив даних. У нас була ідея розробити механізм, котрий забезпечував би більшу прозорість використання майна громади. Ми не перші на цьому шляху. Подібний досвід вже мають колеги в Івано-Франківську та Тернополі. Однак там це питання вирішили простіше – створивши інтерактивну карту з нанесеними об’єктами комунальної нерухомості. Наша база дозволяє задавати фільтр для пошуку за багатьма параметрами. У перспективі ми будемо доопрацьовувати  і розширяти її. Так, зокрема, плануємо внести інформацію про комунальну нерухомість усієї Волині», – розповів під час презентації ресурсу координатор проекту «Створення бази приватизованої та орендованої комунальної нерухомості Луцька», журналіст «Сили правди» Юрій Горбач.

Усі дані базуються на інформації, яку надав відділ управління майном міської комунальної власності.

«Я дуже радію, коли бачу, що відкриті дані працюють і хочу, щоб вони працювали на майбутнє. Якщо ви помітили, що якихось даних не вистачає, ми можемо спільно створювати таблиці з новими наборами відповідних даних і додавати їх до цього реєстру. Ми готові працювати спільно, щоб підвищувати якість відкритих даних», – каже заступниця начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій Луцької міської ради Наталія Хмель.

«Ми живемо у час цифрових технологій. Ваш проект – це така допоміжна платформа для лучан, для журналістів, для громадськості. Це вже давно назрівало. Адже, як бачимо, до 2000 року, саме коли відбувалася приватизація комунальних приміщень, панував певний хаос в документації. Я думаю, цей реєстр буде тримати міську владу в тонусі, тому що будуть відчувати контроль громадськості», – зазначив голова депутатської комісії Луцькради з питань комунального майна Андрій Білан.

Присутній на презентації колишній міський голова Луцька Богдан Шиба нагадав, що частина комунальної нерухомості була привласнена внаслідок корупційних схем. Зокрема, шляхом нібито внеску до статутного капіталу акціонерних товариств, майном яких потім заволоділи підприємливі віп-особи.

А юрист громадської ініціативи «Prozorra Волинь» Дмитро Климук зазначив, що покладає великі сподівання на те, що проект «Створення бази приватизованої та орендованої комунальної нерухомості Луцька» це перший крок до того, аби Луцька міська рада здійснювала продаж права оренди комунальних приміщень через портал «Прозоро.Продажі»

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» і розробники сайту агентство «Massimo» кажуть, що оновлення ресурсу Comproperty.in.ua. відбуватиметься щоквартально щодо оренди та приватизації і раз на рік щодо актуального переліку комунального майна громади.

Також координатори проекту просять користувачів бази повідомляти про помилки та неточності, аби вдосконалити ресурс.

Метою проекту «Створення бази приватизованої та орендованої комунальної нерухомості Луцька», що реалізується громадською організацією«Центр журналістських розслідувань «Сила правди» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є прозоре та ефективне використання комунального майна через контроль громадськості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: