Захист прав споживачів житлово-комунальних послуг у Миколаєві

Перемогою в суді увінчалися спільні зусилля «Фонду розвитку м.Миколаєва» і городян щодо захисту права споживачів житлово-комунальних послуг. 2-го лютого відповідне рішення ухвалив Центральний районний суд міста Миколаєва.

Перемогою в суді увінчалися спільні зусилля «Фонду розвитку м.Миколаєва» і городян щодо захисту права споживачів житлово-комунальних послуг. 2-го лютого відповідне рішення ухвалив Центральний районний суд міста Миколаєва.

Фонд ще 19 травня 2014 подав адміністративний позов щодо скасування рішень №343 і №344 Миколаївського міськвиконкому від 17.04.2014 р, які підвищили тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, а також на послуги з захоронення, перевезення та вивезення ТПВ. Перше засідання суду відбулося 20 червня 2014 року.

У своєму виступі на дебатах представник Фонду заявив, що ці рішення міськвиконкому порушують право мешканців міста Миколаєва на справедливе якісне одержання послуг, визначене Конституцією України. Вони суперечать Закону України «Про житлово-комунальні послуги», «Про доступ до публічної інформації» та низки нормативно-правових актів органів державної виконавчої влади. Зокрема, про зміни тарифів служби, що займаються вивозом сміття зобов’язані були повідомити городян не менше, ніж за 20 днів. Тим часом, городян взагалі не попереджали, а просто рішення було підписане тоді ще тимчасовим мером Юрієм Гранатурова і опубліковано, не дивлячись на незгоду з юристом міськвиконкому.

Миколаївське місцеве самоврядування настільки швидко й кулуарно провернуло підняття тарифів, що створюється враження, що їй просто заважають люди. Але чиновники забувають, що знаходяться на службі у городян, і надають послуги, за які городяни платять у вигляді податків. І дотримуватися законності процедури – обов’язок чиновника. Суд своїм рішенням саме це і сказав миколаївському міськвиконкому.

Представники ЗМІ запрошуються на прес-конференцію за підсумками рішення суду, що відбудеться у четвер 5 лютого в 11-00 в конференц-залі «Центру підтримки бізнесу» (вул Потьомкінські будинок 51/1 г. Николаев ».

Діяльність ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва здійснюється в рамках проекту« Покращення представницької діяльності ОСН в селах і містах Миколаївщини», який реалізує НГОО «Фонд розвитку міста Миколаєва » в партнерстві з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Прес-служба НГОО «Фонд розвитку м.Миколаєва», fondnikol@gmail.com

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: