Захист прав людини у сфері охорони здоров’я

У листопаді 2007 року Програмою МФВ "Ініціативи в галузі охорони громадського здоров’я" було розпочато коаліційний проект, спрямований на захисту прав людини у сфері охорони здоров’я! Проект є спільною ініціативою понад двадцяти пацієнтських, лікарських та правозахисних організацій, який буде впроваджуватися у 4 пілотних регіонах України – Львівському, Луганському, Вінницькому та АР Крим (м. Сімферополь). Наступного року до цієї ініціативи приєднаються також проекти у Харкові та Києві.

У листопаді 2007 року Програмою МФВ “Ініціативи в галузі охорони громадського здоров’я” було розпочато коаліційний проект, спрямований на захисту прав людини у сфері охорони здоров’я!

Проект є спільною ініціативою понад двадцяти пацієнтських, лікарських та правозахисних організацій, який буде впроваджуватися у 4 пілотних регіонах України – Львівському, Луганському, Вінницькому та АР Крим (м. Сімферополь). Наступного року до цієї ініціативи приєднаються також проекти у Харкові та Києві.

Право на охорону здоров’я і право на якісне медичне обслуговування є важливими для кожного. На сьогодні очевидним є той факт, що в Україні стан забезпечення цих прав є незадовільний, і це незадоволення відчувається як з боку пацієнтів, так і лікарів. Проблеми є, їх багато і їх необхідно вирішувати. Як показує досвід, ані окремі організації пацієнтів, ані самі лікарі чи-то правозахисники не в змозі вирішити їх самостійно.

Зазначений коаліційний проект покликаний об’єднати зусилля, творчий потенціал та досвід усіх зацікавлених сторін для того, щоби ефективніше захищати права як пацієнтів, так і лікарів на національному і регіональному рівні. У проекті братимуть участь провідні юристи, адвокати, лікарі та представники громадських організацій пацієнтів із різних регіонів України. В рамах цієї спільної ініціативи передбачаються наступні заходи:

 –         надання безоплатної правової допомоги пацієнтам, їх родичам та лікарям, чиї права були порушені під час отримання/надання медичної допомоги (судовий і позасудовий захист, медіація тощо); 

 –         виявлення системних порушень прав людини у сфері охорони здоров’я та аналіз потреб різних вразливих груп населення у захисті відповідних прав; 

 –         підготовка статистичних і аналітичних звітів щодо дотримання прав пацієнтів у регіонах, виявлення прогалин у національному законодавстві, що перешкоджають належному забезпеченню прав пацієнтів, а також вироблення рекомендацій щодо його вдосконалення і гармонізації;     

 –         налагодження системної регіональної співпраці правозахисників, організацій пацієнтів і лікарів у забезпеченні й захисті прав людини в сфері охорони здоров’я.

 –         проведення семінарів, тренінгів, фокус-груп та регіональних круглих столів для медичних працівників, правозахисних і пацієнтських організацій та представників органів влади з питань прав людини у сфері охорони здоров’я та практичних механізмів їх реалізації і захисту;  

–         проведення інформаційної кампанії серед фахової громадськості та загального населення щодо захисту прав людини у сфері охорони здоров’я.  

Перед початком реалізації зазначених проектів у Києві було проведено триденний координаційний тренінг (12 – 14 листопада, 2007 року), у якому взяли участь понад 35 учасників із відповідних регіонів України.

 У зв’язку із початком реалізації зазначених регіональних проектів Програма МФВ “Ініціативи в галузі охорони громадського здоров’я” запрошує до співпраці усі зацікавлені НУО, юридичні клініки, професійні громадські об’єднання та ЗМІ.

 За додатковою інформацією щодо окремих регіональних проектів, графіку проведення заходів та адресою, за якою можна отримати юридичну консультацію на місцях – будь ласка, звертайтеся до керівників проектів та їх ключових партнерів:

 Вінниця:

Ігор Матковський, керівник проекту (лікар), ВОБФ “Позитив”, positiv@ukr.net

Віктор Ролік (лікар, юрист), Вінницька правозахисна група – vrolik@gmail.com

 Львів:

Ірина Сенюта, керівник проекту (адвокат),

президент ЛОБФ “Медицина і право”, prlawlab@ukr.net

Христина Терешко (юрист проекту),

Виконавчий директор ЛОБФ “Медицина і право”, kristereshko@gmail.com

 Луганськ:

Олег Перетяка, керівник проекту (лікар), БФ ім. Єненка, peretiakа@mail.ru  

Наталія Целовальниченко (юрист проекту),

Міжнародний комітет захисту прав людини Луганської області ihrdc@net.lg.ua   

АР Крим (Сімферополь):

Євгеній Новицький, керівник проекту, 

Кримський КРБФ “Світ Криму”, overcom@yandex.ru

Олег Кочетков (юрист проекту) — kiebp@simfi.net

Якщо Ви бажаєте дізнатися більше про даний коаліційний проект – звертайтеся також до Марії Винницької.

Марія Винницька, Координатор Ініціативи “Право та охорона здоров’я”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: vynnytska@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема 44, оф. 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: