Закарпатські активісти розкажуть про роботу виїзних бригад паліативної допомоги

25 листопада о 12:00 в Ужгороді відбудеться прес-конференція “Закарпатський досвід виїзної паліативної допомоги стане у пригоді всій Україні”

25 листопада о 12:00 в Ужгороді, у прес-центрі видання “Закарпатська правда” (вул. Електрозаводська, 2), відбудеться прес-конференція “Закарпатський досвід виїзної паліативної допомоги стане у пригоді всій Україні”. Захід проводить БО “Спільне об’єднання соціуму” в межах проекту “Створення виїзної консультаційної служби паліативної допомоги у Виноградівському районі Закарпатської області” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Запрошені:
– Роман Шніцер, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської обладміністрації;
– Василь Князевич, голова правління ВГО “Ліга сприяння розвитку паліативної допомоги”.

БО “Спільне об’єднання соціуму” спільно з Міжнародним фондом “Відродження” 21-25 листопада проводять навчання 54 медичних працівників Виноградівського району по програмному навчальному циклу “Основи паліативної та хоспісної допомоги важкохворим”. Курси читають викладачі Навчально-методичного центру Івано-Франківського Хоспісу.

Нині в Закарпатській області немає закладів типу “хоспіс”. У Виноградівському районі впродовж 2010 року померли 170 хворих, з яких удома – 148 людей, що становить 77,7%. На початку 2011 року в районі було зареєстровано понад 200 хворих, що потребують паліативної медичної допомоги та мають соціальні й медичні показники для перебування в хоспісі.

З 2009 року на базі Виноградівської районної лікарні функціонує хоспісна палата для надання паліативної допомоги важкохворим. Дотепер там отримали допомогу близько 50 людей.

БО “Спільне об’єднання соціуму” спільно з Міжнародним фондом “Відродження” та за сприяння місцевої влади Виноградівського району створило виїзну консультативну службу паліативної допомоги на дому. Ця мобільна бригада єдина в Україні. За 6 місяців існування вона здійснила 487 виїздів до хворих – 101 лікарський і 371 сестринський. Також здійснено 1005 маніпуляцій. Створено також групу волонтерів.

БО “Спільне об’єднання соціуму”
(03143) 2 21 85
BO_SOS@mail.ru

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: