Забіг «Цінуй життя» до всесвітнього дня паліативної допомоги

В суботу 10 жовтня об 11.00 на Європейській площі міста Вінниця відбудеться низка ініціатив та старт забігу «Цінуй життя», присвяченого до Всесвітнього дня Паліативної допомоги.

В суботу 10 жовтня об 11.00 на Європейській площі міста Вінниця відбудеться низка ініціатив та старт забігу «Цінуй життя»,  присвяченого до Всесвітнього дня Паліативної допомоги.

Захід організовано ГО «Злагода» та ГО «Вінницька асоціація медиків» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Вінницької обласної ради.

У заході візьмуть участь:

Представники обласного департаменту охорони здоровёя та курортів Вінницької обласної державної адміністрації

Головні лікарі Вінницької обласної дитячої лікарні, обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, обласного наркологічного диспансеру, міських лікарень.

Студенство п’яти Вінницьких ВУЗів

Лікарська спільнота

ВОО Товариство «Червоний хрест»

Громадські організації Вінниці та області

Маршрут забігу: Європейська площа, башта в парку Козицького – перехрестя вул. Козицького і вул. Соборної – вул. Соборна – перехрестя вул. Соборної і вул. Хлібної – вул. Хлібна, 1 – “Центральний парк” – Центральний парк, фонтан – перехрестя вул. Театральна та вул Грушевського – вул Грушевського – Європейська площа, башта в парку Козицького.

Заплановані активності:

1.)    11.00 Початок прес-брифінгу

2.)    Фотосушка, виставка малюнків діток, що є пацієнтами онко-гематологічного відділення обласної дитячої лакарні.

3.)    Майстер-клас по виготовленню «браслетів життя»

4.)    Забіг «Цінуй життя»

Паліативна допомога це ряд заходів, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, в тому числі шляхом надання адекватного знеболення.

Всесвітній день паліативної допомоги – це привід ще раз привернути увагу громади та влади до цієї проблеми. Дуже приємно, що все більше організацій долучаються до теми паліативної допомоги. У цьому році ми маємо особливий прецидент, коли до проведення всесвітнього дня паліативної допомоги долучилися не тільки громадські організації та активісти а й  влада. Тобто обласна державна адміністрація. Це свідчить про те, що влада визнає наявність проблем в області паліативної допомоги та долучається до їх вирішення.

 Щорічно число тих, хто в нашій країні потребує допомоги у збереженні людської гідності на останньому етапі життя, сягає 600 000 осіб. Близько 18 000 з них – діти.

Мінімальна потреба держави в хоспісних ліжках – 4 500.

Особливо гостро стоїть проблема організації надання паліативної допомоги дітям.

В нашій державі на даний час надзвичайно недосконала система паліативного догляду за дітьми: допомога надається в лікувальних закладах за профілем захворювання дитини. Медичний персонал не має навичок і можливості надати саме паліативну допомогу. Нормативні документи стаціонарів не передбачають надання паліативної допомоги, маленьких пацієнтів виписують у домашні умови, не пристосовані для життєдіяльності хворої дитини.

ГО «Злагода», спільно з обласною дитячою клінічною лікарнею працюють над вирішенням цієхї проблеми.  За нашої ініціативи та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» вже  другий місяць працює бригада надання паліативної допомоги на дітям на дому. Бригада працює на базі обласної дитячої лікарні і невдовзі буде введена в штатний розклад закладу. Таким чином ми забезпечимо надання послуги і після закінчення проекту.

Цим заходом організатори прагнуть привернути увагу громади та влади до проблем паліативної допомоги. Спонукати владу до прийняття рішення щодо відкриття дитячого хоспісу у Вінницькій області.

Контакти: Тетяна Нікелсен, ГО «Злагода», 093 757 22 70

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: