Забезпечення захисту прав паліативних хворих

8 жовтня 2015 року (четвер), об 11:30 в агенції УНІАН (м.Київ, вул.Хрещатик, 4), У рамках проекту «Забезпечення захисту прав паліативних хворих силами організацій громадянського суспільства», що реалізується за підтримки Європейського Союзу, відбудеться ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги на тему «Право на достойну смерть».

8 жовтня 2015 року (четвер), об 11:30 в агенції УНІАН (м.Київ, вул.Хрещатик, 4), У рамках проекту «Забезпечення захисту прав паліативних хворих силами організацій громадянського суспільства», що реалізується за підтримки Європейського Союзу, відбудеться ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги на тему «Право на достойну смерть».

Щорічно число тих, хто в нашій країні потребує допомоги у збереженні людської гідності на останньому етапі життя, сягає 600 000 осіб. Близько 18 000 з них – діти.

Мінімальна потреба держави в хоспісних ліжках – 4 500.

Основною проблемою, з якою стикаються хворі на останніх стадіях життя, є проблема доступу до якісного знеболення. З 2013 року в Україні з’явився таблетований морфін, законодавство в сфері обігу сильнодіючих знеболювальних у закладах охорони здоровя, значно лібералізувались. Останні нормативні перепони в можливості лікаря втамувати біль пацієнтів наприкінці життя знято Наказом МОЗ № 494 «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я».

Разом з тим, правозахисники проекту «Забезпечення захисту прав паліативних хворих силами організацій громадянського суспільства», який реалізується за підтримки Європейського Союзу, відмічають, що невиліковно хворі з усіх куточків України продовжують звертатися зі скаргами на відсутність знеболення та інших видів медичної та соціальної допомоги.

Особливо гостро стоїть проблема організації надання паліативної допомоги дітям.

В нашій державі на даний час надзвичайно недосконала система паліативного догляду за дітьми: допомога надається в лікувальних закладах за профілем захворювання дитини. Медичний персонал не має навичок і можливості надати саме паліативну допомогу. Нормативні документи стаціонарів не передбачають надання паліативної допомоги, маленьких пацієнтів виписують у домашні умови, не пристосовані для життєдіяльності хворої дитини.

Також, на жаль, на сьогодні в Україні не зареєстровані сильнодіючі знеболювальні препарати для дітей до 2 років.

Першочерговими завданнями із забезпечення прав хворих, що потребують паліативної допомоги, є такі:

1. Прийняття Кабінетом Міністрів України документу, в якому буде визначено шляхи розбудови системи паліативної та хоспісної допомоги – тобто Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на 2015-2025 роки.

2. Розробка національних стандартів надання паліативної та хоспісної допомоги

3. Розробка клінічних протоколів , методичних рекомендацій та інструкцій для фахівців, які надають паліативну допомогу в закладах охорони здоровя та соціального захисту населення й вдома.

4. Створення постійно діючої міжвідомчої Координаційної Ради з питань розвитку системи паліативної допомоги в Україні.

Учасники круглого столу:

Василь Князевич – екс-міністр охорони здоровя України, Голова Правління Ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги.

Ксенія Шаповал – менеджер компоненту “Паліативна допомога” Програмної ініціативи “Громадське здоров’я” МБФ «Відродження»

Ганна Котенко – керівник проекту «Забезпечення захисту прав паліативних хворих силами організацій громадянського суспільства»

За матеріалами: Ганна Котенко,066-047-83-28

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: