Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах

28-29 січня 2015 року в рамках реалізації проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах» було проведено перші засідання робочої групи.

28-29 січня 2015 року в рамках реалізації проекту «Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах» було проведено перші засідання робочої групи.

На засіданні учасники робочої групи обговорили основну мету та завдання втілюваного проекту, представникам міст Городок та Великі Мости було презентовано різноманітні моделі створення Центрів правової інформації і консультацій з притаманними кожній з них особливостями окрім того, обговорювалися питання місцезнаходження створених у майбутньому центрів.

В робочу групу включені виконавці проекту: Володимир Бригілевич – керівник проекту, Андрій Дзюба – експерт проекту; представники міст-партнерів Городка: Микола Савка – міський голова, Наталія Струс – завідувач сектору юридичної та кадрової роботи міської ради та Великих Мостів: Ярослав Ройко – міський голова, Максим Піц – заступника міського голови з юридичних питань, Ірина Погранична – секретар ради і виконкому міської ради.

Володимир Бригілевич проінформував представників міст-партнерів про втілюваний проект, його мету, завдання, шляхи та строки реалізації. Окремо учасникам робочої групи провів короткий екскурс щодо існуючого стану та наявної системи функціонуючих ЦПІК. «Створення ЦПІК у нових містах значно покращить рівень обізнаності та правового захисту мешканців, відповідно до цього, населення міст буде забезпечено якісною правовою консультацією з можливістю в подальшого відстоювання своїх законних прав та передбачених законом інтересів».

Андрій Дзюба зазначив: «Відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють сферу надання безоплатної правової допомоги, а це Конституція України, Закон України «Про безоплатну правову допомогу», Наказ Міністерства юстиції України № 483/5, яким було затверджено «Типове положення про установу з надання безоплатної первинної правової допомоги» та інші, передбачено що органи місцевого самоврядування з урахуванням потреб територіальної громади можуть утворювати в порядку, встановленому законом, спеціалізовані установи з надання безоплатної первинної правової допомоги. Прийом ж осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, проводиться постійно в установлені дні та години».

Метою проекту єпокращення обізнаності громадян та підвищення рівня надання безкоштовної правової допомоги органами місцевого самоврядування серед міст Львівщини шляхом підвищення компетентності їх посадових осіб, а також створення Центрів правової інформації та консультації у інших містах.

Реалізація проекту здійснюється за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Христина Тибінка, centredms@gmail.com, тел.: 032-235-68-48

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: