За рік кількість ОСН в Україні зросла на 10%

На початок березня, за даними Держкомстату, було зареєстровано вже 1434 ОСН

За рік в Україні кількість органів самоорганізації населення (ОСН) зросла на 10%. На початок березня, за даними Держкомстату, було зареєстровано вже 1434 ОСН. Про це 18 березня в Миколаєві розповіли учасники робочої зустрічі з питань удосконалення діяльності ОСН. Захід провів Фонд розвитку міста Миколаєва та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Секретар Миколаївської міської ради, в.о. міського голови Володимир Коренюгін наголосив, що створення й діяльність ОСН дає змогу мешканцям міста ефективно впливати на ситуацію в житлово-комунальному господарстві. За його словами, у цьому особливо важливою є консолідація діяльності громадськості й органів влади, вироблення спільних рішень та обмін досвідом, адже певні проблеми в галузі ЖКГ є актуальними для всієї України.

Учасники зустрічі зазначили, що цікавим для Миколаєва може бути досвід ОСН Одеси в частині нормативного закріплення терміну повноважень ОСН, а також їхні методичні рекомендації щодо створення й діяльності ОСН.

Експерт ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Євгенія Абрамова зазначила: “Одна з основних перепон у розвитку ОСН – стереотипне мислення людей і супротив у створенні юридичних осіб, адже це означає додаткові обов’язки й несення додаткової відповідальності”. “Та щоб вирішувати нагальні проблеми й покращувати середовище, в якому живемо, можна піти двома шляхами: заява про утворення ОСН, що ще не є юрособою, але дає багато повноважень; і безпосередньо реєстрація органу місцевого самоврядування, що дає можливість мати розширене коло повноважень і залучати ресурси”, – сказала вона. Для прикладу, у Львові на мікрогранти для ОСН виділено 6 млн. грн.

За словами Євгенії Абрамової, важливо, щоб керівництво ОСН брали на себе люди ініціативні та готові нести відповідальність, адже орган самоорганізації –це реальна сила, що допомагає громадянам відстоювати свої права.

За результатами обговорення Володимир Коренюгін доручив розробити проекти рішення щодо діяльності ОСН у Миколаєві. Рішення має бути винесено на розгляд міськради у травні.

Також триває спільна робота над новою програмою розвитку ОСН Миколаєва на 2014-2018 роки. Крім того у Миколаєві працює Ресурсний центр для ОСН Миколаївщини.

Контакти:
Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: