За правовою допомогою селяни ідуть у бібліотеку

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про правову допомогу мешканцям сіл Павлоградського району Дніпропетровської області

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про правову допомогу мешканцям сіл Павлоградського району Дніпропетровської області. Допомогу надає Центр правової інформації та консультацій у місті Павлоград, діяльність якого координує БФ “Горение” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За правовою допомогою селяни ідуть у бібліотеку
Оксана Пастух

Жителі 13 сіл Павлоградського району Дніпропетровщини можуть у бібліотеках онлайн отримати безоплатну правову допомогу.

Завдяки співпраці Павлоградського Центру правової інформації та консультацій, створеного міським благодійним фондом «ГОРЄНІЄ» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та «Павлоградській районній бібліотеці» жителі віддалених сільських громад можуть отримувати правову допомогу онлайн у приміщеннях сільських бібліотек. З початку 2013 року консультації юристів, допомогу у складанні позовних заяв та інших документів таким чином отримали 73 людини. Такий нестандартний підхід обрано тому що складно організувати особисті прийоми, кваліфіковані консультації у віддалених селах. Не завжди бідні люди можуть особисто приїхати до Павлограду у Центр. Звичайно, що й юристів, які б зголосилися безкоштовно обслуговувати села, теж важко знайти. А завдяки добрій волі бібліотекарів, які розуміють необхідність просвітницької та правової роботи серед населення та необхідність консолідації зусиль громадських організацій, влади та органів місцевого самоврядування, розроблено дієвий механізм забезпечення доступу населення до безоплатної правової дороги. Передумовою такої діяльності став той факт, що у 13 селах району є бібліотеки, які обладнано в рамках програми «Бібліоміст» комп’ютерами, СКАЙП-зв’язком та мають доступ до високошвидкісного Інтернету.

Щоб закріпити усі домовленості у жовтні 2013 року між Центром та ККЗ «Павлоградська районна бібліотека» укладено Меморандум про спільну діяльність.

Зараз юристи здійснюють дистанційне консультування мешканців сіл Павлоградського району, які звертаються до бібліотек та потребують правової допомоги. Завдяки сканеру можна відсилати документи електронні копії, отримувати бланки заяв тощо. Це дуже спрощує процес захисту прав людей. Крім цього на базі кожної бібліотеки працює своєрідний просвітницькій правовий центр. На окремому стенді можна знайти методичну літературу, брошури, поради з будь-яких питань. Також на базі бібліотек надається консультативна допомога громадськими об’єднаннями району, які займаються вирішенням місцевих проблем.

Контакти:
БФ “Горение”
(05632) 6 02 81
fond-gorenie@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: