За підсумками громадської експертизи Мінрегіону доручено розсекретити генплани міст

Перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства провести консультації з громадськістю та розглянути можливості зробити генплани міст України доступними для всіх громадян

Перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства провести консультації з громадськістю та розглянути можливості зробити генплани міст України доступними для всіх громадян. Це перші результати громадської експертизи діяльності Мінрегіону щодо формування переліку відомостей, які становлять службову інформацію. Експертизу провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Згідно з цим же дорученням, врахувати пропозиції СЦГІ мають Мін’юст, Держкомтелерадіо, Укрдержархів і СБУ.

“Сподіваємося, це доручення Першого віце-прем’єра розвіє сумніви щодо доцільності консультацій із громадськістю. Перша тема до обговорення – це проект нових державних будівельних норм (ДБН), який регулює порядок створення та зміст генеральних планів. Мінрегіон має створити такі ДБН, які будуть сприяти доступності генпланів, а не їх подальшому протизаконному втаємниченню”, – сказав Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

У ході згаданої експертизи СЦГІ проаналізував створення переліків службової інформації, які ухвалюють українські Міністерства й відомства. Саме ці переліки стають підставою для незаконного втаємничення генеральних планів міст, а їх недоступність впливає на вартість житла, доступність інформації про шумове, хімічне та радіологічне забруднення, можливість ведення бізнесу та інші сфери життя.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: