За два місяці понад 200 мешканців Одещини отримали безоплатну правову допомогу

У вересні-жовтні п’ять Центрів права на Одещині надали безоплатну юридичну допомогу 222 мешканцям (42% з яких селяни), у тому числі 104 пенсіонерам, 24 інвалідам, 51 “дитині війни”

У вересні-жовтні п’ять Центрів права на Одещині надали безоплатну юридичну допомогу 222 мешканцям (42% з яких селяни), у тому числі 104 пенсіонерам, 24 інвалідам, 51 “дитині війни”. Про це повідомили на прес-конференції 18 листопада в Одесі. Діяльність Центрів підтримує Одеська обласна організація Комітету виборців України за сприяння програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Найбільше звернень стосувалися пенсійного та соціального забезпечення (49), житлових (27) і земельних питань (17).

Загалом було надано 196 усних консультацій і роз’яснень, підготовано 48 письмових консультацій, заяв і звернень, 18 судових процесуальних документів.

За сприяння відповідних територіальних управлінь юстиції та сільських рад Центри права здійснили 16 виїзних прийомів у найвіддаленіших селах 11 районів Одещини.

Також Центри провели низку освітніх заходів, зокрема 13 тренінгів і занять у сільських школах і середніх спеціальних навчальних закладах (інформацію про різні аспекти прав людини отримав 341 учень).

Одеський Центр права та міське управління юстиції спільно розробили буклет “Боремося з корупцією по-новому: новели антикорупційного законодавства”.

Найбільш резонансною проблемою, з якою зіткнулися працівники Центрів права, було звернення понад 10 осіб переважно молдовської національності, які через відсутність ідентифікаційних документів (українські паспорти, свідоцтва про народження) мали проблеми з реалізацією багатьох прав. Більшість цих людей приїхали до України ще в 1990-х роках, мають дітей і навіть онуків. Проте всі вони через відсутність ідентифікаційних документів не можуть скористатися навіть базовими соціальними, економічними, політичними й іншими правами – ні оформити шлюб, ні віддати дітей до школи, ні отримати соціальну допомогу, ні взяти участь у виборах (детальніше тут).

Нагадаємо, за період із лютого до 15 липня юристи й адвокати Центрів права спільно зі співробітниками територіальних органів юстиції надали безоплатну правову допомогу 635 відвідувачам (близько 47% яких сільські мешканці). Серед іншого, правову допомогу було надано 190 пенсіонерам, 75 дітям війни, 38 інвалідам, 39 представникам інших незахищених верств населення.

Одеська обласна організація Комітету виборців України
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: