За підтримки Фонду пройшла стратегічна сесія щодо уповноважених з питань ветеранів 

Стартувала робота щодо формування мережі уповноважених з питань ветеранів серед поліцейських з бойовим досвідом. Вже невдовзі по всій країні вони будуть налагоджувати контакти в регіоні задля підтримки ветеранів та працюватимуть посередниками під час виникнення конфліктів.

— Ветеранів від інших громадян відрізняє лише бойовий досвід. Не треба ані привілеювати нас, ані навпаки. Все, чого прагнуть ветерани, це рівного ставлення до себе. Радий, що нарешті держава та громадські організації працюють на випередження проблем”, — зазначив запрошений експерт Масі Найєм — адвокат, військовослужбовець та голова правозахисної ветеранської організації “Принцип” на заході.

Для формування  компетенцій уповноважених з питань ветеранів у роботі Національної поліції за участі громадських організацій відбулася стратегічна сесія у Києві. За цей час поліцейські та експерти/-ки з-поміж громадських організацій, які працюють для  ветеранів, спільно напрацювали бачення функцій та компетенцій уповноваженого з питань ветеранів. 

— Поліцейські з бойовим досвідом зможуть краще зрозуміти потреби ветеранів війни та забезпечити їм відповідну допомогу. Освіта з комунікації з ветеранами війни надалі стане важливою частиною підготовки поліції, — зазначив начальник Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко.

Серед завдань, які постануть перед уповноваженими з питань ветеранів, громадські організації та поліція виділили такі:

  • Організація та проведення занять з працівниками поліції з питань взаємодії з ветеранами;
  • Допомога ветеранам у вирішенні конкретних проблемних питань;
  • Комунікація з іншими Управліннями в структурі Національної поліції України щодо подій за участі ветеранів та поліції; 
  • Налагодження взаємодії зі службами підтримки та ветеранськими організаціями на місцях з метою подальшої спільної роботи щодо вирішення проблем ветеранів;
  • Участь в проведенні службових розслідувань щодо ветеранів;
  • Збір, облік та систематизація проблемних моментів, які виникають під час взаємодії поліції з ветеранами.

Це лише початок роботи щодо формування бачення ролі, функцій та задач уповноважених з питань ветеранів у роботі Національної поліції, а також визначення переліку компетенцій та навичок, які додатково потрібно набути уповноваженим.

Дякуємо за допомогу та експертизу: 

Департамент головної інспекції та дотримання прав людини 

Правозахисний центр “Принцип”

ГО “Простір Можливостей”

Громадська рада при Міністерстві у справах ветеранів

Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна”

Коаліція ветеранських просторів

ГО “Асоціація підприємців-ветеранів АТО”

Експертний центр з прав людини 

Захід організувала Українська фундація правової допомоги та Департамент головної інспекції та дотримання прав людини за підтримки Програми “Громадянська стійкість” Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: