З боржниками ЖКГ треба працювати систематично

У місті Мелітополь (Запорізька область) відбувся семінар “Претензійна та позовна робота в ОСББ”

11 травня в місті Мелітополь (Запорізька область) відбувся семінар “Претензійна та позовна робота в ОСББ”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Найбільше учасників семінару турбували питання боротьби з боржниками.

Голова ОСББ “Дружний будинок” Володимир Даниленко зазначив: “Однією з найбільш нагальних проблем, які постійно виникають в роботі ОСББ, є неплатники. Неплатники – це люди, які, благополучно проживаючи у квартирах, регулярно мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг й обов’язкових внесків на утримання будинку. Обов’язок населення оплачувати ЖКП затверджено законодавчо, але закону, на жаль, дотримуються не всі”.

Юрист Андрій Хинельов, у свою чергу, пояснив присутнім, що зазвичай основна маса голів об’єднань проводить роботу з боржниками спорадично, не дотримуючись жодного плану. Все обмежується письмовими попередженнями й вивішуванням списків боржників у під’їзді. До суду звертаються надзвичайно рідко. Фахівець наголосив: щоб мешканці, які заборгували за послуги, почали погашати свої борги, роботу з ними слід вести планомірно й систематично.

Олександр Адоньєв, директор аудиторської фірми “Професіонал-інформ”, зазначив: “Одним з ефективних заходів відповідальності за порушення платіжної дисципліни є стягнення пені”. Він роз’яснив, як правильно нарахувати пеню. Після цього на семінарі було розглянуто порядок введення штрафних санкцій за прострочення платежів в ОСББ.

Під час семінару було виявлено, що проблеми в голів ОСББ виникають також при проведенні заходів досудового впливу, а саме при складанні претензії-попередження. Волонтерська група зі складу студентів Мелітопольського інституту державного та муніципального управління “Класичний приватний університет” розробила зразок такої претензії з урахуванням норм законодавства. Зразки претензій було надано учасникам семінару.

Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: