З боржника стягнуто пеню за несплачені аліменти

Зоряна Христина, активістка ГО "Асоціація правозахисників України", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як матері допомогли стягнути аліменти з батька дитини

Зоряна Христина, активістка ГО “Асоціація правозахисників України”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як матері допомогли стягнути аліменти з батька дитини. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Львові, який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

З боржника стягнуто пеню за несплачені аліменти
Зоряна Христина

Якщо батько дитини не сплачує аліменти, то до нього може застосовуватися пеня та навіть кримінальна відповідальність. Такі методи впливу на людину, яка відмовляється допомагати власним дітям, доволі ефективні.

Жінка, яка у січні звернулася Центру правової інформації та консультацій, створеного на базі Львівської громадської організації «Асоціація правозахисників України» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», розповіла, що колишній чоловік вже два роки не сплачує аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей. Він скаржиться, що не має постійного доходу, вимушений економити. Той факт, що у колишньої дружини на руках двоє дітей, його зовсім не бентежить. Його не хвилює, як пояснити дітлахам, що нема грошей на їжу, одяг, ліки, навчання…

Юристи Центру відразу ж взялися за написання позову до Шевченківського районного суду міста Львова. Вони пояснили, що не має значення, чи мав будь-який дохід платник аліментів, чи ні. Несплата аліментних сум протягом значного часу може бути підставою для стягнення пені, що обраховується від суми аліментів. За підрахунками, розмір тільки пені склав 4 860 гривень.

Юристи взяли участь у трьох судових засіданнях у якості представників позивача. На підставі поданих доказів, зокрема, розписок та виписок з банківського рахунку, юристи обґрунтовали факт несплати аліментів та обґрунтовали розмір пені, яку вимагалося стягнути з відповідача. Як наслідок, Центр вкотре виграв справу про стягнення нарахованої пені за несплату аліментів.

Зараз слово за виконавчою службою, яка має стягнути з безвідповідального батька усі борги.

Контакти:
ГО “Асоціація правозахисників України”
Зоряна Христина
(032) 29 757 37
zhrystyna@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: