Юристи змусили сина допомагати хворому батьку

Кристина Антонюк, активістка ГО "Подільська правова ліга", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про стягнення аліментів із сина на утримання батька

Кристина Антонюк, активістка ГО “Подільська правова ліга”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про стягнення аліментів із сина на утримання батька. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Хмельницькому за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи змусили сина допомагати хворому батьку
Кристина Антонюк

Опинитись на старості років самотнім та непотрібним єдиному сину — таку перспективу важко хворий пенсіонер Федір Олександрович навряд чи міг собі уявити. Щоб змусити сина згадати про батька, прийшлося за допомоги юристів звертатися до суду.

Коли померла дружина, хмельничанин Федір Олександрович лишився сам на сам із своїми хворобами та маленькою пенсією. І це при тому, що єдиний син — працездатного віку, міг би підтримувати батька, якому невеличкої пенсії вистачає лише на ліки. Натомість 48-річний чоловік волів жити власним життям та зовсім не цікавився справами батька.

Одного дня старий прийшов за своїми бідами до Центру правової інформації та консультацій при ХОГО “Подільська правова ліга”. Зі сльозами він розповідав про своє злиденне життя, про те, що грошей не вистачає навіть на їжу, бо все йде на ліки. Під час спілкування з пенсіонером з’ясувалося, що він має сина. Юристи запропонували Федору Олександровичу звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів з сина на утримання батька. Старенький погодився.

Тож у Центрі йому допомогли скласти позов. Згодом Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення про стягнення аліментів з сина на утримання свого батька у розмірі 300 гривень щомісяця. Цікаво, що син на судовому засіданні присутній не був, проти позовних вимог не заперечував.

Звісно, кажуть юристи, зобов’язати дорослу людину любити та піклуватись про свого батька ніхто не зможе. Наразі, залишається сподіватись, що гроші у вигляді аліментів хоч якось полегшать життя хмельницького пенсіонера.

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 72 01 95
podil.liga@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: