Юристи захистили жінку від неправомірного штрафу

На порталі "Правовий простір" опубліковано статтю Ольги Жукової про захист жінки від неправомірного штрафу за адміністративне правопорушення

На порталі “Правовий простір” опубліковано статтю Ольги Жукової про захист жінки від неправомірного штрафу за адміністративне правопорушення. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у Хмельницькому, роботу якого координує ГО “Подільська правова ліга” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи захистили жінку від неправомірного штрафу
Ольга Жукова

Олена Коваль* працює продавцем у невеличкому магазині, фактично у кіоску. За свою роботу отримує трохи більше тисячі гривень в місяць. Одного звичайного дня до неї завітала адміністративна комісія. Вони повідомили, що територія навколо магазину є забрудненою і її ніхто не прибирав.

Жінка не дуже зрозуміла, хто ці люди. Спочатку навіть прийняла їх за податківців і трохи злякалася. Бо члени комісії не представилися і не показали ніяких документів, що підтверджують їх повноваження. Натомість вони взяли дані самої пані Олени.

Згодом жінка отримала виконавчий лист. З нього пані Олена дізналася, що її оштрафували на 850 грн. за вчинення адміністративного правопорушення. А саме, за неприбирання території, прилеглої до магазину.

Така сума штрафу є непідйомною для звичайної продавчині маленького магазину. Майже її місячна зарплатня. Тому пані Олена звернулась до Центру правової інформації та консультацій Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга». Фахівці організації їй на допомогу залучили адвоката Наталію Олександрівну Весну, яка працює на засадах pro bono. Саме вона представляла інтереси Олени Коваль та успішно захистила її порушені права.

Адвокат Наталія Весна з`ясувала, що продавчиня не входила в коло осіб, на яких покладаються обов’язки в сфері благоустрою міста. Також на неї не покладався обов’язок прибирання прилеглої до магазину території. Відповідно до п.4.2 Правил благоустрою міста Хмельницького (далі Правила) штрафувати можна лише: підприємців, у тому числі орендарів приміщень. А пані Олена є найманим робітником у магазині. І це суттєвий факт, оскільки п.4.2.4 Правил зобов’язує виключно власників або орендарів тимчасових споруд торгівельного чи іншого призначення здійснювати прибирання прилеглої території.

Завдяки своєчасному залученню до справи адвоката, який надає допомогу pro bono, суд визнав, що Олена Коваль не скоювала адміністративне правопорушення. Постанову винесену адміністративною комісією при Хмельницькому міськвиконкомі про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення штрафу на 850 гривень було скасовано.

Звісно, ніхто не заперечує, що територію міста треба прибирати. Але це має робити той, хто зобов’язаний. А не той, хто потрапив під гарячу руку адміністративної комісії. Нажаль, такі справи є непоодинокими. І зловживання як з боку органів місцевого самоврядування, так і з боку роботодавців трапляються досить часто. Тому такою важливою є допомога адвокатів, які працюють на засадах pro bono і допомагають простим людям захистити свої права у суді.

*Ім`я та прізвище героїні змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 702 742
podil.liga@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: