Юристи відновили соціальне обслуговування пенсіонерки

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як пенсіонерці допомогли відновити побутове обслуговування, яке забезпечував центр управління праці та соціального захисту населення

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як пенсіонерці допомогли відновити побутове обслуговування, яке забезпечував центр управління праці та соціального захисту населення. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у селищі Станиця-Луганська (Луганська область), роботу якого координує ГО “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи відновили соціальне обслуговування пенсіонерки
Ольга Жукова

Вісімдесятирічна пенсіонерка зі Станиці-Луганської опинилася на межі існування, замкнена у стінах своєї квартири. Адже місцеві соціальні працівники в односторонньому порядку вирішили розірвати угоду на її соціальне обслуговування.

Алла Миколаївна Антонова* з міста Станиця-Луганська має статус дитини війни. Вона вже літня жінкаі їй дуже важко ходити. Тому пенсіонерка свого часу звернулась до територіального центру управління праці та соціального захисту населення, щоб їй надали допомогу в побутовому обслуговуванні. І декілька років до неї приходив соціальний працівник.

У квітні цього року територіальний центр розірвав угоду з пенсіонеркою. Але ж Алла Миколаївна самотня жінка, родичів не має. Їй важко пересуватись у квартирі. А ходити в магазин за хлібом чи аптеку за ліками вона взагалі не має здоров`я. Декілька раз Алла Миколаївна скаржилась керівництву територіального центру, але марно. У відповідь отримувала лише відписки.

Сусіди порадили старенькій звернутись за допомогою до Станично-Луганського Центру правової інформації та консультацій. І навіть запросили юриста до неї додому для консультації.

Юрист Центру Олександр Левенець вивчив наявні матеріали (договори на обслуговування, скарги заявниці) та встановив, що припинення обслуговування проведене необґрунтовано, в односторонньому порядку з грубими порушеннями вимог умов договору. Зокрема, в частині підстав для припинення дії договору.

Юрист підготував скаргу в управління праці та соціального захисту населення Станично-Луганської райадміністрації, яке за умовами договору має розглядати суперечки між територіальним центром та пенсіонеркою. І ще одну скаргу в Станично-Луганську райраду, що є власником комунального закладу «Станично-Луганський територіальний Центр обслуговування пенсіонерів» з вимогою: перевірити ситуацію та відмінити рішення керівництва територіального центру.

Незабаром Алла Миколаївна отримала відповіді з цих установ, що її скарга задоволена в повному обсязі. З першого червня пенсіонерка буде знову обслуговуватись територіальним центром. Шкода тільки, що ні вік пенсіонерки, ні її стан здоров`я не зупинили чиновників від не правочинного розірвання угоди.

*Ім’я та прізвище героїні змінене з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги”
066 54 00 527
ipc.stanica@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: