Юристи провели виїзні прийоми в селах Рівненщини

Фахівці Рівненської обласної громадської організації “Комітет виборців України” провели серію виїзних безоплатних консультаційних лекцій на правові теми для мешканців сільської місцевості Рівненщини

13-22 червня фахівці Рівненської обласної громадської організації “Комітет виборців України” (РОГО КВУ) провели серію виїзних безоплатних консультаційних лекцій на правові теми для мешканців сільської місцевості Рівненщини. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи організації розповідали селянам про особливості укладення та виконання договорів оренди земельних часток (паїв), оформлення спадщини та права власності на майно, пенсійну реформу, соціальний захист малозабезпечених сімей тощо.

“Найбільше селян області цікавили питання, що стосуються різних юридичних нюансів оформлення спадщини, присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам, оформлення права власності на житло й земельні ділянки через їх приватизацію. Наразі на селі дуже поширеною є проблема, коли люди не поспішають і не хочуть оформляти спадщину та права на майно, оскільки це для них досить дорого. У свою чергу, неприйняття спадщини може призвести до того, що спадкове майно за рішенням суду може переходити у власність громади, особливо в умовах, коли звернення до суду з такими позовами стало обов’язком, а не правом сільської ради. В результаті неоформлення спадщини спадкоємцями часто стає причиною того, що наступне покоління при спадкуванні змушене звертатися до суду для визнання свого права власності на відповідне майно, що не завжди є ефективним”, – розповіла юрист Рівненського КВУ Мирослава Примак.

Загалом виїздами було охоплено 13 сіл і селищ Рівненщини у Володимирецькому, Дубровицькому, Здолбунівському, Острозькому, Рівненському, Рокитнівському та Сарненському районах. Лекції відвідали близько 150 громадян. Під час цих заходів присутнім безоплатно роздавали правопросвітницькі буклети “Що варто знати власнику землі про Державний земельний кадастр?” і “Як у селі оформити право власності на житло?”.

“Ці виїзди ми проводили спеціально для малозахищених громадян, які не мають можливості безоплатно отримати фахові консультації з юридичних питань безпосередньо в місці свого проживання. Сподіваємося, що проведені нами лекції посприяли підвищенню правових знань селян і відтепер вони зможуть краще й ефективніше відстоювати свої права та інтереси”, – сказав керівник центру права РОГО КВУ Микола Глотов.

Безоплатно отримати інформаційну та правову допомогу можна в Центрах права РОГО КВУ в містах Рівному та Сарнах.
Адреса Центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1-й поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26 38 47.
Адреса Центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2 10 34.
Дні прийому громадян: вівторок і четвер з 10:00 до 17:00. Прийом відбувається лише за попереднім записом.

Рівненська обласна громадська організація
“Комітет виборців України”
(0362) 26 39 43
cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: