Юристи просять Президента змінити каральну наркополітику: прес-конференція

26 червня об 11:00 у Києві відбудеться прес-конференція “Юристи просять Президента змінити каральну наркополітику”

26 червня об 11:00 у Києві (Український кризовий медіа-центр, вул. Інститутська, 4) відбудеться прес-конференція “Юристи просять Президента змінити каральну наркополітику”. Захід проводить Всеукраїнська мережа правової допомоги, діяльність якої координує Харківська правозахисна група за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники прес-конференції:
– Юлія Жар, адвокат Всеукраїнської мережі правової допомоги;
– Ігор Стасюк, начальник відділу ліцензування діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних речовин, Державної служби з контролю за наркотиками;
– Олена Кучерук, в. о. директора програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”;
– Тетяна Гололобова, пацієнт замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка 16,5 років провела в місцях позбавлення волі через наркозалежність.

Понад 25 тис. людей із наркотичною залежністю щорічно потрапляють за грати (за офіційною статистикою Міністерства внутрішніх справ). Одначе кількість людей, які вживають наркотики, в Україні збільшується, ув’язнених не лікують. Крім того, серед наркозалежних зростає число ВІЛ-інфікованих і хворих на туберкульоз. Першим кроком для покращення ситуації могло б стати внесення змін до наказу №188 Міністерства охорони здоров’я про збільшення розміру наркотичних засобів, за які настає кримінальна відповідальність. Проте Міністерство внутрішніх справ виступає проти цих змін. Юристи та громадські активісти підготували відкрите звернення до Президента з проханням змінити каральну наркополітику в Україні та сприяти внесенню змін до наказу №188.

Контакти:
Всеукраїнська мережа правової допомоги
Марина Ніколаєва
067 784 69 74

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: