Юристи допомогли жінці стягнути борг з колишнього чоловіка

Ольга Настіна, координаторка Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як юристи Центру допомогли жінці стягнути борг за комунальні послуги з колишнього чоловіка

Ольга Настіна, координаторка Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як юристи Центру допомогли жінці стягнути борг за комунальні послуги з колишнього чоловіка. Роботу Центру координує ГО “Правова єдність” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи допомогли жінці стягнути борг з колишнього чоловіка
Ольга Настіна

Сумна реальність, коли чоловік із дружиною після розлучення змушені проживати в одній квартирі, спільно нажитій у подружньому житті. Бо вони не мають іншого житла та можливості роз’їхатися. Проте, часто-густо один з них не сплачує комунальні послуги, створює перешкоди в користуванні житлом і погіршує й так не дуже добрі стосунки. Що ж робити в таких випадках? Як захистити свої права?

Подібна ситуація трапилася із мешканкою міста Біла Церква – Наталією Петрівною*. Після розлучення з чоловіком – Віталієм Григоровичем*, вони продовжували проживати в спільній квартирі. Оскільки іншого житла не мають. Квартирну плату та плату за комунальні послуги сплачувала лише пані Наталія.

І хоча колишній чоловік мав роботу та постійний заробіток, він не вважав за потрібне оплачувати комунальні платежі. Натомість Наталія Петрівна оплачувала всі послуги за двох, відаючи значну частину з своїх доходів. Усі спроби домовитися з колишнім чоловіком ділити витрати на двох завершувалися нічим.

Така ситуація тривала три роки. І за цей час жінка витратила декілька тисяч гривень. Нарешті Наталія Петрівна вирішила: «Досить. Чому вона має оплачувати послуги, які отримує колишній чоловік – Віталій Григорович?» У розпачі вона звернулась до юристів Центру правової інформації та консультацій Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність».

Вивчивши ситуацію, юрист Центру Марина Лисич порекомендувала Наталії Петрівні зібрати всі квитанції за оплачені нею комунальні послуги для подальшого звернення до суду. Адже, відповідно до ст. 360 Цивільного Кодексу України співвласник житла зобов’язаний брати участь у витратах на утримання та збереження спільного майна, а також нести відповідальність за зобов’язаннями, пов’язаними із спільним майном. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до обов’язків споживачів комунальних послуг віднесено своєчасну оплату за спожиті комунальні послуги.

Юрист Центру Марина Лисич допомогла у складенні позову до суду про стягнення витрат на оплату комунальних послуг з Віталія Григоровича. Позов було задоволено. Судом постановлено рішення про стягнення з колишнього чоловіка половини суми витрат, понесених Наталією Петрівною на оплату квартплати, водопостачання та водовідведення, забезпечення електроенергією, газом, опаленням.

Для уникнення подібної ситуації у майбутньому, юристка порекомендувала Наталії Петрівні розподілити особові рахунки.

*Імена та прізвища героїв змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Правова єдність”
pravova.ednist@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: