Юристи допомогли оформити пай у спадок

Катерина Євдокімова, активістка ГО "Подільська правова ліга", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як жінці допомогли через суд отримати у спадщину земельну ділянку

Катерина Євдокімова, активістка ГО “Подільська правова ліга”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як жінці допомогли через суд отримати у спадщину земельну ділянку. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Хмельницькому за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Юристи допомогли оформити пай у спадок
Катерина Євдокімова

Земельний пай та старенька хатина – це єдине, що залишилось пані Любі від матері після її смерті. З оформленням цього невеличкого спадку виникли неабиякі проблеми. Їх жінці вдалося вирішити тільки після звернення за безоплатною правовою допомогою.

До Центру правової інформації та консультацій, створеного на базі ХОГО «Подільська правова ліга», звернулась пані Люба, яка не могла успадкувати земельний пай після смерті своєї матері. Вона розповіла, що за час свого життя власниця паю, тобто мати, втратила сертифікат на право на земельну частку. Звичайно, що відновити документ вона не поспішала, тому проблеми почалися у доньки, яка захотіла оформити у спадщину ділянку та будиночок. Звернувшись до нотаріуса, пані Люба отримала відмову у видачі свідоцтва про прийняття спадщини за законом. Жінка не один місяць оббивала пороги різних інстанцій, проте все було марно.

У відчаї та майже втративши надію оформити спадщину, вона прийшла до Центру. Юрист склав позовну заяву до суду про визнання права власності. У судовому порядку було скасовано державну реєстрацію втраченого сертифіката на право на земельну частку (пай) розмірі 1,64 га на землях колишнього колгоспу, було визнано за спадкоємицею право власності. Суд зобов’язав районну державну адміністрацію видати новий сертифікат.

Ця історія, кажуть у Центрі, ще один приклад того, що юристи установи завжди стоять на захисті прав селян – власників земельних паїв. Якщо б не вчасне звернення за безоплатною допомогою, спадкоємиця могла б залишитися без спадку. Саме тому у Центрі завжди радять незволікаючи йти до юристів у разі неспроможності самотужки подолати певну проблему юридичного характеру.

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 72 01 95
podil.liga@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: