Юридичний захист громадських активістів

Українська фундація правової допомоги організувала майстер-клас «Юридичний захист громадських активістів»

8 лютого в Києві відбувся Форум громадянського суспільства «Солідарність, самоорганізація, самозахист». Захід провів Міжнародний фонд “Відродження”.

Учасники форуму мали можливість ефективно попрацювати в групах за напрямами юридичного, інформаційного, громадського захисту, реформ на національному/регіональному рівнях та ін.

У рамках форуму Українська фундація правової допомоги організувала майстер-клас «Юридичний захист громадських активістів», який модерував Микола Сіома, виконавчий директор фундації. У секції взяли участь та ділилися своїм досвідом адвокати Євгенія Закревська, Ігор Свєтлічний і Дмитро Гудзій. Зокрема, адвокат Євгенія Закревська наголосила, що попри часті ігнорування стороною державного обвинувачення процесуальних документів адвоката, сторона захисту все одно зобов’язана якісно виконувати свою роботу, наскільки адвокату це дозволяє Кримінальний процесуальний кодекс. Адвокат із системи гарантованого державою захисту Ігор Свєтлічний зауважив, що адвокати системи безоплатної правової допомоги використовують у своїй діяльності методичні рекомендації, розроблені фундацією, що дозволяє завжди дотримуватися стандартів роботи адвокатів, ухвалених Радою адвокатів у грудні 2013 року.

Також у частині «Документування порушень прав людини, зокрема випадків катувань», який модерував Аркадій Бущенко з Української Гельсінської спілки з прав людини, поділилися своїм досвідом та порадами Тетяна Печончик (Центр інформації про права людини), адвокати системи безоплатної правової допомоги Катерина Войтенко та Наталія Дорошенко, які здійснюють захист затриманих за підозрою в організації масових заворушень з 1 грудня 2013 року.

Контакти:
Українська фундація правової допомоги
Антоніна Бондаренко
antonina.bon@gmail.com 

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: