Єврокомісарка із внутрішніх справ Ільва Йоганссон відвідала партнерів фонду “Відродження” Центр “ЯРМІЗ”

2 серпня відбувся візит Єврокомісарки із внутрішніх справ Ільви Йоганссон в Україну. Делегація відвідала наших партнерів – ветеранський простір «ЯРМІЗ». Олександр Сушко, виконавчий директор фонду “Відродження”, подякував Єврокомісарці за підтримку Європейським Союзом волонтерських та ветеранських ініціатив у цей непростий час для України та за стратегічне партнерство фонду з Європейським Союзом.

Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО «ЯРМІЗ» працює в Києві з 2019 року, і був створений за ініціативи ветеранів та волонтерів, які і на сьогодні є основним складом команди Центру. Їхня робота спрямована на допомогу ветеранам, родинам військовослужбовців та загиблих захисників, внутрішньо переміщеним особам та іншим групам населення, які постраждали від російської агресії. Центр також пропонує програми фізичної та психологічної реабілітації, розвитку підприємницьких навичок, проводить культурні, родинні та освітні заходи.

Війна внесла свої корективи, тож, на жаль, у рамках цього візиту вдалось познайомитись лише з частиною великої команди Центру, адже багато співробітників та волонтерів стали на захист України. Деякі з активностей було тимчасово призупинено. Оскільки багато людей потребують зараз базових речей, (таких як їжа, медикаменти та гігієнічні набори) центр також почав працювати як гуманітарний штаб.

У травні 2022 року Центр «ЯРМІЗ» отримав підтримку від Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу у рамках конкурсу «Тримаймо стрій». Їхній проєкт має назву «Право бути щасливим», і покликаний надати психологічну допомогу підліткам та батькам, які пережили жахіття війни. Це уже другий досвід співпраці Центру «ЯРМІЗ» з Міжнародним фондом «Відродження» та Європейським Союзом. 

Під час зустрічі Єврокомісарка Ільва Йоганссон розпитала про роботу самого Центру, послухала історії його команди та волонтерок.

Хтось покинув роботу наприкінці лютого, аби присвятити себе психологічній допомозі іншим. Хтось був змушений тікати від російської агресії вже вдруге, переживши окупацію Криму у 2014 році. А хтось лише наприкінці березня зміг вийти з бомбосховища. Але в решті решт, усі вони зустрілись тут — у Центрі «ЯРМІЗ», аби допомагати одна одній та своїй країні. На зустрічі була присутня й психологиня Ольга Плетка, яка розробила програму, орієнтовану на батьків та підлітків з травмою війни. Саме за цією програмою «ЯРМІЗ» працює в рамках свого проєкту. 

У рамках візиту також вдалося побачити тренінг з домедичної допомоги для цивільних, які проходять у Центрі. Ще пів року тому Олена Кошелєва проводила курси з аргентинського танго для гостей «ЯРМІЗ», а зараз навчає затягувати турнікет й тампонувати відкриті рани. 

Востаннє урок танго проходив 23 лютого. Заступниця директора Центру Світлана Бойко говорить, що так і не наважилась стерти останній, довоєнний розклад, розписаний на фліпчарті. Тож саме він тепер стоїть на вході до приміщення Центру, нагадуючи про відносно мирні часи роботи.

Ми впевнені, що день, коли Світлана зможе оновити розклад новими активностями — настане. І в стінах «ЯРМІЗУ» знову танцюватимуть аргентинське танго, проводитимуть фестивалі і нарешті святкуватимуть Перемогу. Адже саме заради неї Європейський Союз та Міжнародний фонд «Відродження» підтримують ветеранські та волонтерські організації. 

#Більше інформації про 21 підтриманих фондом “Відродження” та ЄС волонтерських проєктів по конкурсу “Тримаймо стрій” можна знайти тут.

Матеріал було підготовлено в рамках спільного проєкту Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обовʼязково відображає позицію Європейського Союзу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: