Які майнові питання найбільше хвилюють мешканців Чернігівщини?

Проблеми у відносинах із БТІ, відділами земельних ресурсів та архітектури, порушення прав землевласників, майнові відносини в сім‘ї, проблеми ЖКГ – такі майнові питання найчастіше хвилюють мешканців Чернігівщини

Проблеми у відносинах із БТІ, відділами земельних ресурсів та архітектури, порушення прав землевласників, майнові відносини в сім‘ї, проблеми ЖКГ – такі майнові питання найчастіше хвилюють мешканців Чернігівщини. Про це свідчать результати моніторингу, який здійснює Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта комітету Віктора Тарасова, через соціально-економічну кризу, бюрократичні й корупційні перепони, реорганізацію органів, що займаються реєстрацією речових прав на нерухоме майно, громадяни часто звертаються до правозахисників по допомогу в оформленні прав користування чи власності на житло й земельні ділянки, у приватизації гуртожитків, у протидії незаконним забудовам тощо. У мешканців сільської місцевості найчастіше виникають питання щодо використання земельних ділянок, орендних відносин та оформлення спадщини.

Загалом же мешканці Чернігівщини, особливо селяни, за словам експерта, скаржаться на правову необізнаність і відсутність кваліфікованої та доступної юридичної допомоги.

Вирішити ці проблеми покликаний Центр правової інформації та консультацій у Чернігові, який надає безоплатну правову допомогу громадянам, поширює інформацію про реалізацію майнових прав тощо. До роботи Центру активно залучають студентів-правників місцевих вишів.

Центр правової інформації та консультацій працює щоденно з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Чернігів, 14000, вул. Горького, 57/1. Телефон “гарячої лінії”: (0462) 612 532.

Контакти:
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
(0462) 625 381
info@protection.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: