Як змусити боржника сплатити аліменти на дитину

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про допомогу матері у стягненні аліментів на дитину з батька

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про допомогу матері у стягненні аліментів на дитину з батька. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у селищі Станиця-Луганська (Луганська область), роботу якого координує ГО “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як змусити боржника сплатити аліменти на дитину
Оксана Пастух

Несплата аліментів на утримання дитини може призвести до кримінальної справи та зробити боржника невиїзним.

Людмила не отримувала від колишнього чоловіка жодної копійки на утримання дитини майже п’ять років. За цей час так званий батько заборгував понад 20 тисяч гривень аліментів. Період вмовлянь та перемовин для Людмили давно скінчився, спілкування з колишнім чоловіком жінка вела тільки через адвоката та у суді. Закон, звичайно, був на її боці та на боці дитини, але це не позбавило проблем. Повна бездіяльність відділу державної виконавчої служби Станично-Луганського райуправління юстиції призвела до того, що гроші, родина так й не отримала. Жінка запідозрила навіть, що йдеться про змову між колишнім чоловіком та виконавцем. А як ще можна пояснити, що з 2009 року виконавча служба не змогла стягнути 21505 гривень на користь дитини?!

Зі своєю проблемою Людмила звернулася до Станично-Луганського Центру правової інформації та юридичної допомоги, який працює за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Юрист Центру вивчив справу та взявся допомагати. В інтересах заявниці з урахуванням вимог ст.11-1, 74 Закону «Про виконавче провадження» були підготовлені мотивовані заяви на адресу ВДВС та районного відділу внутрішніх справ про проведення комплексу заходів, спрямованих на активізацію виконання і залучення боржника до кримінальної відповідальності за ст.164 КК України за злісне ухилення від сплати аліментів. На виконання цих заяв ВДВС направив матеріали до районного відділу внутрішніх справ з клопотанням про залучення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів і з вимогою до районного суду про винесення рішення про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України до погашення заборгованості по сплаті аліментів. 20 лютого 2014 року слідчий відділ РВВС розпочав досудове розслідування по кримінальному провадженню за фактом злісного ухилення від сплати аліментів за ч.1 ст.164 КК України, відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Районний суд вже прийняв Ухвалу про тимчасове обмеження у виїзді боржника за межі України до повного погашення заборгованості по сплаті аліментів. Ухвала спрямована Адміністрації прикордонної служби України для виконання.

Крім того, підготовлена позовна заява до суду про стягнення з боржника пені у розмірі одного відсотка від суми заборгованості за кожен день прострочення, що передбачено ст.196 Сімейного Кодексу України.

Таким чином, попереду боржника чекає суд і кримінальне покарання за злісне ухилення від сплати аліментів. Насправді, цей комплекс дій юристів демонструє, що краще вчасно сплачувати аліменти, виконувати свій батьківський обов’язок, бо в іншому випадку порушення закону буде, по-перше, дорого коштувати, а по-друге, накладе величезну пляму у вигляді судимості на репутацію боржника.

Контакти:
ГО “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги”
066 54 00 527
ipc.stanica@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: