Як зменшити шкоду від закону про демографічний реєстр?

26 грудня з 11:00 до 12:00 в Києві (ІА “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція “Як зменшити шкоду від закону про демографічний реєстр?”

26 грудня з 11:00 до 12:00 в Києві (ІА “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція “Як зменшити шкоду від закону про демографічний реєстр?” Захід проводить Громадська ініціатива “Європа без Бар’єрів” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники:
– Ірина Сушко, голова ГІ “Європа без Бар’єрів”;
– Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва;
– Мар’яна Кузьо, керівник проектів ГІ “Європа без Бар’єрів”.

Експерти запропонують зміни й доповнення до закону “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. Пропоновані зміни мають усунути невідповідності між ухваленим законом і Європейською конвенцією з захисту персональних даних та іншими нормативно-правовими актами, що захищають права особи від необґрунтованого втручання. Крім того, зміни й доповнення мають вилучити надмірності пропонованої реформи документів, а отже, заощадити кошти платників податків.

Закон “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” набув чинності 6 грудня. За словами експертів, незважаючи на те, що документ дав “зелене світло” початку виробництва біометричних паспортів для виїзду за кордон (що потрібно з огляду на перспективу безвізового режиму з ЄС), загальна оцінка цього нормативно-правового акту в суспільстві є переважно негативною, бо документ порушує надто велику кількість міжнародних стандартів у галузі прав людини й захисту персональних даних.

Прохання підтвердити участь.

Контакти:
ГІ “Європа без Бар’єрів”
Мар’яна Кузьо
(044) 238 68 43
maryana.kuzio@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: