Як запобігти смертям у СІЗО через ненадання замісної підтримувальної терапії?

11 червня об 11:00 у Києві (Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг “Через ненадання замісної підтримувальної терапії в СІЗО важко страждала людина. Як попередити такі випадки?”

11 червня об 11:00 у Києві (Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг “Через ненадання замісної підтримувальної терапії в СІЗО важко страждала людина. Як попередити такі випадки?” Захід проводить Харківська правозахисна група за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Пацієнт замісної підтримувальної терапії Сергій (26 років) помер у Київському СІЗО в ніч з 25 на 26 березня з діагнозом “гостра серцева недостатність”. Всупереч прийнятому нещодавно міжвідомчому наказу, йому не надавали замісної терапії.

У заході візьмуть участь:
– Юрій Бєлоусов, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;
– Айгуль Муканова, керівник проекту Харківської правозахисної групи “Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами Всеукраїнської мережі правової допомоги”;
– Міла Демко, мати Сергія, який помер у СІЗО;
– Андрій Недашковський, активіст “Асоціації учасників замісної підтримувальної терапії”;
– Євген Поляков, керівник департаменту охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення Державної пенітенціарної служби.

Учасники обговорять, що може зробити держава й суспільство, щоб не допустити повторення таких трагедій.

Акредитація журналістів за тел.: (044) 253 21 54, 067 409 79 80.

Контакти:
Харківська правозахисна група
(057) 714 35 58

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: