Як забезпечити сільських мешканців якісною правовою допомогою

В Сумах відбувся тренінг для сільських та селищних голів Сумського району на тему «Надання безоплатної правової допомоги для жителів сіл».

В Сумах відбувся тренінг для сільських та селищних голів Сумського району на тему «Надання безоплатної правової допомоги для жителів сіл».

Учасники тренінгу обговорили і випробували на практиці різні шляхи створення сталої системи надання безоплатної правової допомоги. Зокрема, мова йшла, що найбільш оптимальним варіантом для сільських громад є залучення адвокатів та професійних юристів на договірній основі.

Сільські голови зізналися, що їм доводиться бути «імпровізованим параюристом» для громади, а селяни гостро потребують кваліфікованої юридичної допомоги.

Зачну частину дискусії складали фінансові питання: як бідним сільським громадам віднайти кошти для фінансування послуг юристів. Сільські голови висловилися за те, що Головне управління юстиції, а також правозахисні громадські організації та міжнародні фонди мають активніше долучатися до того, щоб якісна правова допомога для селян стала доступною.

Голова Низівської сільської ради Тетяна Коваленко зазначила: «Жителі села дуже потребують кваліфікованої юридичної допомоги. В сучасному житті люди дуже часто стикаються з життєвими ситуаціями, коли їм потрібен юрист: в селах це оформлення спадщини, трудові, земельні питання тощо. А в умовах, коли адекватного джерела інформації немає, то й дії людей відповідні, а саме юридично неграмотні, що може призвести навіть до тяжких наслідків у долі людини».

Сільські голови висловили згоду з тим, що частину витрат по забезпеченню селян якісною безоплатною правовою допомогою має брати на себе сільська рада і готові співпрацювати в цьому напрямку.

Організатори заходу: громадські організації «Громадське бюро «Правозахист» та «Ліга захисту», Головне управління юстиції в Сумській області. Захід відбувся в рамках проекту «Якісна правова допомога кожному: розбудова в сільських громадах Сумського району стійкої основи для надання безоплатної первинної правової допомоги», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в контексті Програмної ініціативи Права людини і правосуддя.

Метою проекту є розбудова в п’яти сільських громадах Сумського району стійкої основи для надання безоплатної первинної правової допомоги та поширення цього досвіду на інші населені пункти Сумської області.

Контакти:  Ірина Стегній, 0663055190, irina.stegniy@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: