Як візова лібералізація допоможе зміцнити безпеку України?

12-го листопада 2014 року, о 15.30 Громадська ініціатива «Європа без Бар’єрів» проводить брифінг на тему: «Як візова лібералізація з ЄС допоможе зміцнити безпеку України?».

12-го листопада 2014 року, з 15.30 по 16.30 Громадська ініціатива «Європа без Бар’єрів» проводить брифінг на тему: «Як візова лібералізація з ЄС допоможе зміцнити безпеку України?». Захід відбудеться з  в приміщенні інформаційного агентства «Укрінформ», за адресою вулиця Б. Хмельницького 8/16 за підтримки Європейської програмної ініціатвив міжнародного фонду «Відродження» та Фундації Стефана Баторія (Варшава, Польща).

Військова агресія Росії проти України спричинила ряд нових викликів, що можуть ускладнити скасування візового режиму з ЄС. Відсутність ефективного контролю на східному кордоні, велика кількість внутрішньо переміщених осіб та біженців є не лише додатковим викликом для безпеки та внутрішньої стабільності держави, але й можуть стати новим «каменем спотикання» в готовності держав-членів ЄС підтримати українські перспективи візової лібералізації.

В той же час, нові проблеми, з якими зіштовхнулась Україна, підтверджують необхідність проведення реформ у сферах юстиції, безпеки та внутрішніх справ, а План дій з лібералізації ЄС візового режиму для України на поточний момент – один з найбільш ефективних інструментів стимулювання таких реформ.

Учасники брифінгу прокоментують стан реалізації ключових реформ, необхідних для впровадження безвізового режиму з ЄС, у тому числі в контексті російсько-українського конфлікту та спричинених ним викликів і загроз для успішного досягнення цієї мети,  зокрема щодо можливих напрямів і способів посилення та переосмислення відповідних реформ за такими напрямами як:

  • управління кордонами;
  • управління міграційними потоками;
  • права внутрішньо переміщених осіб та біженців;
  • видача біометричних паспортів.

Також в рамках брифінгу буде презентовано порадник «Як отримати шенгенську візу», що покликаний сприяти та полегшити ефективне використання діючих інструментів одержання шенгенських віз.

Учасники брифінгу:

Олександр Сушко, науковий директор інститут Євро Атлантичного співробітництва

Маряна Кузьо, керівник проектів, громадська організація «Європа без Бар’єрів»

Якуб Бенедичак, керівник міжнародної коаліції «За Європу без віз», Фундація ім. Стефана Баторія (Варшава, Польща)

Ірина Сушко, керівник , громадська організація «Європа без Бар’єрів».

Контакти: Мар’яна Кузьо, ГО «Європа без Бар’єрів»   +38 044 238 68 43, maryana.kuzio@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: