Як працюють Центри адмінпослуг на Чернігівщині?

За словами фахівців, громада може допомогти у створенні якісних Центрів надання адміністративних послуг за допомогою оцінки та просвітницької діяльності

Громада може допомогти у створенні якісних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) за допомогою оцінки та просвітницької діяльності. Про це 14 жовтня на прес-конференції в Чернігові заявили представники Центру “Доброчин”, які здійснюють моніторинг діяльності ЦНАП у містах Городня та Прилуки. Ініціативу підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходу Олександр Підгорний, експерт проекту, розповів про ситуацію з реалізацією закону “Про адміністративні послуги”. Документ зобов’язує міста обласного підпорядкування та райони створити до 1 січня 2014 року Центри надання адміністративних послуг. Офіційна статистика стверджує, що вже створено понад 100 центрів. Насправді реально відповідають вимогами не більш ніж 20 ЦНАП.

Керівник проекту Наталія Дрозд розповіла про мету й завдання моніторингу. Зокрема, моніторинг діяльності ЦНАП у містах Городня та Прилуки передбачатиме використання спеціально розробленої методології. Спочатку буде зібрано інформацію про якість, ефективність і повноту послуг, які надають Центри. На основі цього буде видано аналітичний звіт, який включатиме також напрацьовані пропозиції та рекомендації для поліпшення роботи ЦНАП.

Для публічного обговорення результатів і лобіювання пропозицій буде проведено інформаційну кампанію, щоб спонукати місцеву владу враховувати рекомендації. Зокрема, буде ініційовано ухвалення адміністративних рішень щодо фінансових аспектів, кадрових рішень і залучення потенціалу громадськості для надання якісних адміністративних послуг.

Контакти:
Центр “Доброчин”
Ткачук Олена
(0462) 67 71 81
dobrochyn@cn.relc.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: