Як подолати корупцію на тендерах: форум «Чесні тендери»

25 листопада в Києві відбувся форум «Чесні тендери 2016», на якому зібралися представники влади, бізнесу та антикорупційних організацій.

25 листопада в Києві  відбувся форум «Чесні тендери 2016», на якому зібралися представники влади, бізнесу та антикорупційних організацій.   

Учасники були солідарні, що підприємці та прогресивні чиновники мають спільно попереджати корупцію. Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, зазначив що на ринку закупівель відбуваються суттєві позитивні рухи. Держава вчасно розраховується з бізнесом.  Повідомлення про корупцію не лишаються без реакції.

«Ринок закупівель в Україні перевищує 250 мільярдів гривень. Складно проконтролювати всі тендери. Але, якщо нам повідомляють, що десь недоброчесні чиновники спеціально не платять по контрактам чи вимагають хабар, ми реагуємо»,  – наголосив Нефьодов.

Заступник Голови  Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат  Сергій Кудлаєнко: “Сьогодні суспільство  вже достатньо обізнане в тому,  що  найбільша корупційна складова лежить у площині тендерних  закупівель. І  основна заслуга в  інформуванні з цих питань, т.зв. функція «watchdog», належить  інституціям громадянського суспільства  і журналістам.”

Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе представив на форумі інвестиційні можливості Київщини. За його словами тільки за дев`ять місяців цього року влада витратила на тендерах 1,3 мільярди гривень. При чому влада регіону готова до боротьби з корупцією. «Київська область – столичний, унікальний регіон з розвиненою інфраструктурою. Ми зацікавлені в відповідальних партнерах. Приходьте до нас на торги без корупції», – урочисто запросив підприємців  Парцхаладзе. 

У свою чергу провідні антикорупційні ініціативи закликали підприємців активно приймати участь у закупівлях, аби підняти конкуренцію. «Приходьте на тендери, чесно боріться за контракт, а ми допоможемо зламати корупціонерів», – звернувся голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін до бізнесу на форумі.

Захід організовано Центром Громадської Активності «Результат» та Центром локального самоврядування за підтримки Програмної ініціативи «Демократичні практики» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Чесні тендери 2016»

Контакти:ГО Центр Громадської Активності “Результат”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: