Як міській громаді приручити Левіафана

Східноукраїнський центр громадських ініціатив підготував посібник “Як міській громаді приручити Левіафана: організація та проведення громадського обговорення генерального плану міста”

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) підготував посібник “Як міській громаді приручити Левіафана: організація та проведення громадського обговорення генерального плану міста”. Видання вийшло за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Книжка має на меті допомогти мешканцям міст захистити громадські інтереси при ухваленні генпланів. Перша частина видання містить навчальний кейс з описом організації громадського обговорення генплану Луганська. Друга частина має переважно методичний характер і містить витяги з законодавчих актів і зразки документів, які будуть корисні тим, хто прагне забезпечити повноцінну участь громадськості в ухваленні містобудівної документації.
 
“На жаль, сучасне місцеве самоврядування в Україні дуже подібне на Левіафана Томаса Гобса. Ухвалення генерального плану – чудова можливість згадати – як самим містянам, так і депутатам і чиновникам – про справжню суть місцевого самоврядування. Громадські інтереси в цьому процесі має бути дотримано, і цією книжкою ми хочемо допомогти тим, хто прагне цього досягнути”, – пояснив один зі співавторів видання, голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Видання буде презентовано в містах, де найближчим часом заплановано ухвалити генеральні плани. Це, зокрема, Бершадь Вінницької області (21 вересня), Котовськ (22 вересня) та Ізмаїл Одеської області (24 вересня), Херсон (25 вересня), Алушта АР Крим (26 вересня) та Суми.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: