Взаємодія НУО, влади та місцевого самоврядування

10 вересня у Сумах відбувся тренінг для членів мережі врядування громадських організацій області "Налагодження взаємодії між громадськими організаціями, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування".

10 вересня у Сумах відбувся тренінг для членів мережі врядування громадських організацій області “Налагодження взаємодії між громадськими організаціями, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування”.

У ньому взяли участь 39 представників громадських організацій та працівників органів влади та місцевого самоврядування.

Він був організований в рамках Програми “Доброчесність на практиці: програма урядування”, яка реалізується у Сумській області на основі Меморандуму про співпрацю між Програмою розвитку ООН та обласною державною адміністрацією за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерланди.

Тренінг був спрямований на підвищення спроможності мережі громадських організацій у сфері розбудови демократичного врядування та налагодження взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування.

Як забезпечити участь громадян у прийнятті рішень владою? Які принципи та методи ефективного співробітництва між громадськістю та органами державної влади та місцевого самоврядування? Як розбудувати діалог та партнерство між організаціями громадянського суспільства та владою? — відповіді на ці запитання в ході інтерактивного навчання під керівництвом тренерів спільно шукали й знаходили громадські актівісти — члени мережі урядування — та державні службовці.

Всього ж робочим планом Програми у Сумській області заплановано провести цілу низку заходів, спрямованих на розбудову системи належного врядування на рівнях регіону, району та громади через сприяння розвитку партнерства та співпраці органів влади, громадян і громадських організацій.  Вже розпочало консультувати мешканців Тростянецького району Бюро інформування громадян, створене на базі місцевої Спілки підприємців за фінансової підтримки Програми. Скоро доступ до безкоштовних консультацій отримають й сумчани. Створена робоча група з числа лідерів громадських організацій для розробки обласного плану заходів з питань інформування, проведення консультацій з громадськістю та залучення громадян до участі у розробці та реалізації управлінських рішень. Цей план буде запропонований обласній раді і має стати механізмом формування демократичного врядування на рівні регіону.

Контактні особи:
Сергій Алещенко — регіональний координатор програми у Сумській області
Вікторія Царіцина — спеціаліст програми у Сумській області
Контактна інформація:
пл. Незалежності 2, каб. 131, м. Суми, 40030, Україна
тел: +38 (0542) 280-429 e

Олександра Горячева, менеджер програми
“Посилення впливу громадянського суспільства”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: goriacheva@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: