Вугільна галузь і дорожнє господарство тягнуть дедалі більше державних коштів

2011 року частки прямих бюджетних видатків на вугільну галузь зросли з 19% до 23%, на дорожнє господарство – з 22% до 31% (порівняно з 2010 роком)

2011 року частки прямих бюджетних видатків на вугільну галузь зросли з 19% до 23%, на дорожнє господарство – з 22% до 31% (порівняно з 2010 роком). Про це свідчить звіт Кабінету Міністрів про виконання Державного бюджету за 2011 рік, поданий до Верховної Ради. Моніторинг здійснює Лабораторія законодавчих ініціатив за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.


Загалом прямі бюджетні видатки на економічну діяльність склали 44 мільярди 771,5 мільйона гривень. Найбільші суми було спрямовано на підтримку дорожнього господарства, вугільної галузі, сільського господарства (включно з мисливством, лісовим і рибним господарством), а також на багатоцільові проекти розвитку. Водночас фактично найменше профінансовано дослідження та розробки в галузях економіки.

При цьому частка прямих видатків бюджету на сільське господарство скоротилася з 25% до 17%. Видатки на дослідження й розробки в різних галузях економіки залишаються на рівні 3%.


Загалом державна підтримка економічної діяльності у вигляді прямих видатків із державного бюджету та бюджетні втрати від надання податкових пільг у 2011 році становили майже 8% ВВП України.

Водночас незалежні оцінки якості підтримки економічної діяльності є невисокими. У рейтингах конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму показники України у сфері державних фінансів послідовно погіршуються впродовж останніх трьох років.

Лабораторія законодавчих ініціатив
Денис Черніков
Chernikov@laboratory.kiev.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: