Всеукраїнський форум з дитячої паліативної допомоги

15-17 грудня 2015 року в м. Івано-Франківськ відбудеться Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги.

15-17 грудня 2015 року в м. Івано-Франківськ відбудеться Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги.

Перший всеукраїнський форум дитячої паліативної допомоги – знакова подія для українського паліативного руху, і відбудеться ця подія у знаковому місті – Івано-Франківську, який сьогодні має найбільш розвинену систему паліативної допомоги для дітей та дорослих серед усіх регіонів України. Форум збере понад 70 експертів, лікарів та волонтерів дитячого паліативного руху. Захід має на меті започаткувати створення ефективної системи дитячої паліативної допомоги в Україні. Організаторами форуму є програмна ініціатива “Громадське Здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” та Івано-Франківський благодійний фонд “Мати Тереза”.

Серед учасників форуму будуть:

Джоан Марстон – виконавча директорка ICPCN (Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги),

Анна Горчакова – директорка Білоруського дитячого хоспісу,

Артур Янушанєц, директор, та Томаш Дангел, голова наглядової ради Варшавського Хоспісу для дітей (допомога вдома),

Ніно Кацитадзе – медичний директор дитячого хоспісу м.Тбілісі, Грузія,

Людмила-Оксана Андріїшин – одна із засновників паліативного руху в Україні, голова БФ “Мати Тереза”, спеціаліст з паліативної допомоги Івано-Франківської області,

Роман Марабян — директор Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1 та інші.

Під час Форуму будуть розглянути наступні питання:

  1. Міжнародний досвід надання паліативної допомоги дітям. 

  2. Види надання паліативної допомоги дітям – стаціонар та виїзні служби. 

  3. Питання оцінки болю та стандартизація надання паліативної допомоги дітям. 
Впровадження протоколів лікування хронічного больового синдрому у дітей.
  4. Практичні питання доступу до лікарських засобів, що лікують біль.
  5. Питання навчання медичного персоналу, організація роботи з родинами, супровід та підтримка, статистичні дані, потреби та їх оцінка.

 

В рамках форуму також відбудуться наступні події:

15 грудня о 16.30 відбудеться прес-конференція учасників форуму за участі актриси та громадської діячки Ірми Вітовської, а о 18.00 в Івано-Франківському академічному театрі ім. Франка (вул. Незалежності 42) відбудеться вистава “Оскар і Рожева Пані”, присвячена проблемам важкохворих дітей.

16 грудня з 9.00 до 13.00 учасники форуму відвідають відділення паліативної допомоги Надвірнянського спеціалізованого будинку дитини. До участі у поїздці також запрошуються журналісти.

16 грудня о 19.00 у ресторані «Urban Space 100» (вул. Грушевського, 19) за участі українських та західних експертів відбудеться відкрита дискусія “Що таке дитяча паліативна допомога та чому потрібно допомагати невиліковно хворим дітям”.

15 по 16 грудня на Форумі буде здійснюватись онлайн-трансляція лекцій провідних експертів на каналі YouTube, a також текстова трансляція у соціальній мережі Facebook на сторінці “Паліативна допомога в Україні

Детальну інформацію про Всеукраїнський Форум дитячої паліативної допомоги можна знайти на сторінці події у Facebook

Інформаційна довідка

Паліативна допомога дітям – це активна всеосяжна допомога тілу, розуму та душі хворої дитини, що також передбачає всебічну підтримку родини. Дітей, що мають хвороби несумісні з життям, не можна вилікувати, проте їм можна подарувати гідне життя і справжнє дитинство на той час, який їм відведено. Паліативна допомога надається в різних закладах – це може бути консультативна допомога фахівця з лікування болю в лікарні або у відділенні паліативної допомоги, в консультаційному кабінеті паліативної допомоги в поліклініці, спеціалізованою виїзною бригадою на дому, і так само – у хоспісі. За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2013 році паліативної допомоги потребували 17 500 дітей, з них близько 1000 – віком до 1 року, 300 – дітей з онкологічними захворюваннями, 70 – дітей хворих на ВІЛ/СНІД.

Контакти: Програмна ініціатива “Громадське Здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”

Інформація для ЗМІ: Анастасія Безверха, +38067 4465330, karabashi@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: