Всеукраїнські студентські змагання із конституційного правосуддя

Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з Центром конституційних ініціатив за підтримки Конституційного Суду України та Міжнародного фонду «Відродження» уже вдруге проводять Всеукраїнські студентські змагання із конституційного правосуддя.

Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з Центром конституційних ініціатив за підтримки Конституційного Суду України та Міжнародного фонду «Відродження»  уже вдруге проводять Всеукраїнські студентські змагання із конституційного правосуддя.

За словами декана юридичного факультету, професора Андрія Бойка, Всеукраїнські студентські змагання з конституційного правосуддя спрямовані не тільки на те, аби посилити в студентів інтерес до вивчення конституційного права, до дослідження практики Конституційного Суду України, а й на закріплення в молодих правників глибокого розуміння основних інститутів конституційного права, особливої ролі конституційного суду в правовій системі України, і, безумовно, сформувати прагнення до тих правових цінностей, які є важливими для демократичного суспільства.

За підсумками відбіркового етапу змагань, у яких взяли участь команди провідних правових шкіл України, за перемогу в дебатах змагалися 8 команд.

Виступи студентів оцінювало журі, до складу якого ввійшли судді Конституційного Суду України: Віктор Шишкін, Станіслав Шевчук, Ігор Сліденко, Сергій Сас, Микола Мельник, Петро Стецюк, Анатолій Селіванов.

Після півфінальних поєдинків у фінальних дебатах зійшлися команди «Перший Уряд» Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» та «Dominus Litis» Львівського національного університету імені Івана Франка. За результатами таємного голосування з рахунком 3:4 перемогу здобула команда «Перший Уряд».

Учасникам ІІ Всеукраїнських студентських змагань із конституційного правосуддя вручили почесні грамоти, а команди-фіналісти вибороли право стажуватися в Конституційному Суді України. На запрошення Анджея Жеплінського переможці дебатів – команда НУ «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» «Перший Уряд» також відвідає Конституційний Трибунал Польщі, де ознайомиться з роботою польських конституціоналістів.

Від імені Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дощаківська, регіональний представник фонду у Львові, відзначила команди Київського університету права НАН України,  НУ «Одеська юридична академія» та  НУ «Києво-Могилянська академія» цінними подарунками. Індивідуальну нагороду від Міжнародного фонду “Відродження”  – сертифікат на участь у програмі з прав людини –  одержала Марта Сподарик, учасниця команди «Dominus Litis», студентка юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

За матеріалами: Вища освіта

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: