Всеукраїнська мережа центрів європейської інформації активно розвивається

Представники Всеукраїнської мережі центрів європейської інформації (ЦЄІ), як працюють на базі обласних універсальних наукових бібліотек за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ), зібралися на щорічному Форумі ЦЄІ, що проходив 23-26 червня у м. Яремче Івано-Франківської області. Організований Івано-Франківським центром європейської інформації (Громадський Центр “Ділові Ініціативи””) та Європейською програмою Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ), форум став майданчиком  для обговорення досягнень та викликів центрів за рік, обміну успішним досвідом, а також визначення шляхів майбутнього розвитку та вдосконалення роботи Мережі.

Представники Всеукраїнської мережі, до якої входять 24 центри європейської інформації постійно підвищують свій професійний рівень для надання якісних послуг мешканцям свого регіону, а Мережа  розвивається. За рік регіональні Центри європейської інформації, окрім з своєї поточної діяльності (консультування та надання доступу до інформаційних ресурсів  з тематики європейської інтеграції), організували та провели понад 250 інформаційно-просвітницьких заходів як для окремих цільових аудиторій, так і для широкої громадськості. Учасниками низки заходів, серед яких: тренінги, круглі столи, семінари, дискусійні клуби, змагань, інтерактивні ігри, виставки, ярмарки, стали більше 15 тисяч студентів, школярів, освітян, представників громадських організацій, місцевої влади  та інших груп осіб.

Мережа ЦЄІ є важливим учасником заходів з тематики європейської інтеграції всеукраїнського значення: долучилася до святкування Днів Європи в регіонах України у 2009 р. (детальніше: http://eu.prostir.ua/news/234790.html); стала одним із партнерів загальноукраїнської кампанії “Толерантність як шлях до Європи”(детальніше про кампанію: http://tolerant.org.ua); є партнером проведення Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників загальноосвітніх шкіл “EUROPA NOSTRA” (детальніше про змагання: http://www.europanostra.info/); долучилася до проведення молодіжних Ярмарок креативності та інновацій (детальніше: http://www.innovate.at.ua/).

Завдяки проведенню Форуму ЦЄІ у м. Суми (червень 2008), тренінгу з фандрейзингу (лютий, 2009) за 2008 – 2009 рр.  відбулося чимало якісних змін у роботі Мережі, зокрема: створення ініціативної групи Мережі, яка наразі є її своєрідним ядром  – неформальним представницьким органом, що акумулює потреби та очікування всіх центрів; організація та участь Центрів у спільних цікавих акціях та заходах. У планах Мережі ЦЄІ – створення інтерактивного Інтернет ресурсу як для налагодження більш ефективного спілкування в рамках Мережі, так і для спілкування з партнерами та громадськістю; проведення тренінгів для підвищення спроможності працівників ЦЄІ та заходів з обміну досвідом та кращими практиками між ЦЄІ.

Детальніше про діяльність  Мережі ЦЄІ:  Наконечна Дарина, Європейська програма МФВ, nakonechna@irf.kiev.ua; Оксана Бондар, Вінницький регіональний центр інформації Креатив“, oksana.bondar.v@gmail.com

*****

Мережа Центрів європейської інформації на сьогодні об’єднує 23 Центри, які функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек по всій Україні, а також пілотний ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів з тематики європейської інтеграції, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Детальніше: http://eu.prostir.ua/in/39896.html  

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: