Всесвітній день боротьби з гепатитами відзначатимуть у шістьох українських містах

До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами (28 липня) в Києві, Харкові, Одесі, Полтаві, Львові та Тернополі відбудеться низка заходів

До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами (28 липня) в Києві, Харкові, Одесі, Полтаві, Львові та Тернополі відбудеться низка заходів. Їх організовує Творче молодіжне об’єднання “Нівроку” в межах проекту “Підтримка Громадської ініціативи профілактики та вилікувань від гепатитів “FAQ Гепатит” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Заплановано провести безкоштовні експрес-тести на виявлення гепатиту та роздати інформаційні матеріали щодо діагностики та профілактики гепатиту В та С.

У Тернополі відбудеться Перший всеукраїнський баркемп на медичну тематику “HepCamp”. На цьому заході провідні блогери, журналісти, громадські активісти та медики з усієї України розглянуть нову модель використання соціальних медіа для поширення інформації та консультування українців, хворих на гепатит.

Крім того, в Тернополі буде проведено перший всеукраїнський благодійний аукціон, кошти з якого підуть на лікування хворих. На нього буде виставлено художні роботи дітей, які брали участь у конкурсі “Зупинимо гепатит С”. Переможці й учасники отримають цінні призи. 16 із представлених робіт увійшли до просвітницько-інформаційної брошури, яку також буде представлено 28 липня.

Кожна 12-та людина у світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Україна не має точних даних, але, за оцінками експертів, майже 10% українців хворі на вірусний гепатит, хоча можуть про це навіть не здогадуватися.

Контакти: ТМО “Нівроку”, Володимир Ханас, (0352) 420 172, khanas.volodymyr@gmail.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: