Вознесенська міськрада ухвалила Порядок створення й легалізації ОСН

24 травня Вознесенська міська рада (Миколаївська область) ухвалила Порядок створення та легалізації (продовження повноважень) органів самоорганізації населення (ОСН)

24 травня Вознесенська міська рада (Миколаївська область) ухвалила Порядок створення та легалізації (продовження повноважень) органів самоорганізації населення (ОСН). Під час підготовки документу методичну допомогу міськраді надали експерти Регіонального ресурсного центру для ОСН Миколаївщини. Діяльність центру координує ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” спільно з ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Крім опису процедур, норм представництва, переліку документів, Порядок містить і зразки документів для ведення поточної діяльності ОСН.

За словами фахівців, це рішення є справжнім проривом для ОСН міста. Адже дотепер ОСН у Вознесенську створювали, спираючись на закон “Про органи самоорганізації населення”. При цьому в законі не вказано норм представництва населення при проведенні конференцій, не надано переліку документів, необхідних для легалізації ОСН, не прописано механізму реєстрації ОСН: усі ці питання мають вирішувати місцеві органи влади. Тож ОСН Вознесенська мали певні труднощі в роботі, які вдалося розв’язати ухваленням згаданого документу.

Контакти:
ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
(0512) 47 38 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: