Волинь: підтримка внутрішньо переміщених осіб у реалізації їх права на освіту

Впродовж січня-березня 2015 року командою Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив спільно із партнерами проводився аналіз забезпечення реалізації права на освіту для внутрішньо переміщених осіб у Волинській області.

Впродовж січня-березня 2015 року командою Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив спільно із партнерами проводився аналіз забезпечення реалізації права на освіту для внутрішньо переміщених осіб у Волинській області.

Круглий стіл, надав можливість залучити до відкритого та прямого діалогу усі сторони дослідження: представників органів місцевого самоврядування, освітян, внутрішньо-переміщених осіб, громадський сектор та ін. Учасники напрацювали ряд концептуальних пропозицій, впровадження яких надасть змогу всебічно сприяти соціалізації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на Волині та усунути прогалини, які на локальному рівні виникають у реалізації права на освіту на рівні дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.

 «Ми ставили перед собою ряд завдань, серед яких: дослідити та виявити факти, що перешкоджають реалізації права на освіту у дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладах Волині для внутрішньо переміщених осіб; дослідити, яка робота проводиться на рівні освітніх закладів для забезпечення соціалізації та психологічної підтримки дітей, що перебувають у новому середовищі, а також сформувати конкретні пропозиції, які спрямовуватимуться на забезпечення реалізації права на освіту для внутрішньо переміщених осіб та будуть прийняті як обов’язкові органами місцевої влади», – зазначає Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, Петро Лавринюк.

Усі пропозиції, що були отримані в процесі обговорення були формовані у проект доручення голови Волинської обласної державної адміністрації.

 «Можна по-різному відноситись до ситуації в країні, проте не варто забувати одне – кожен із нас працює, щоб максимально допомогти тим, хто цього потребує. Навчальні заклади, які розповідають, що не проводять ніякої роботи із цією категорією дітей тому що не вбачають потреби – задумайтесь до чого це приведе. Ми маємо пам’ятати, що діти та їх батьки потрапили у скрутне становище, залишились без дому, без свого звичного середовища життя і якщо ззовні адаптація проходить успішно, то потрібно зробити максимум можливого, щоб і внутрішній стан був відповідний. Органи місцевого самоврядування зараз мають приймати локальні акти, які б врегульовували інтереси усіх без винятку осіб, що проживають на Волині. Візьмемо для прикладу луцькі садочки, у яких започаткована система електронної реєстрації. Всі, розуміючи ситуацію, входять в положення, проте велика частина лучан не має змоги працювати, так як немає місць у садочках для їх дітей. І коли ми говоримо про позачергове зарахування дітей вимушено переміщених осіб, то це не викликає обурення у місцевих жителів, доки немає «масовості». Саме тому потрібно врегулювати ці норми на локальному рівні і забрати «ручний» режим влаштування», – зазначає виконавчий директор Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

Проект «Забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб, що перебувають на території Волинської області» був реалізований Волинським Інститутом Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти:Прес-служба Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив (0332)785951,  (050)9675629,  press.vipgi@mail.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: