Водії Києва проти беззаконня на столичних парковках

13-го жовтня в ІА УНІАН відбулася прес-конференція “Водії Києва проти беззаконня на столичних парковках”, під час якої активісти ГО “Комітет Прямої Дії” (К.П.Д.),  висловили громадську позицію щодо протидії незаконному блокуванню коліс авто працівниками комунального підприємства “Київтранспарксервіс” та представили досягнення громадської кампанії за дотримання закону на київських парковках, що проходить за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Грошові стягнення за зняття блокіратора, яке практикує київська влада з 2006 року, є незаконними. Обмежувати громадян користуватися їхньою власністю (зокрема, автомобілем) можуть тільки правоохоронні органи й тільки за рішенням суду. Тому блокування коліс комунальниками з наступним вимаганням грошей можна кваліфікувати як здирництво. Так вважають не лише автомобілісти, а й  Генеральна Прокуратура, яка в травні  2008-го року вносила протест на відповідне Рішення Київради та Міністр Юстиції М. Оніщук, який в офіційному Роз’ясненні від 06.04.2009р. зазначив,  що  “…практика блокування коліс  не відповідає нормам Конституції України, Цивільному Кодексу, Кодексу про Адміністративні Правопорушення та Закону України “Про дорожній рух”.

За словами Дмитра Гнапа,  голови Комітету Прямої Дії, “про те, що блокувати колеса закон не дозволяє  знають усі: і правоохоронці, і політики, і журналісти, і юристи. Тим не менше, ніхто не може вплинути на київську владу задля того, щоб вона припинила порушувати закон. Через це, захищати свої права від свавілля місцевих посадовців взялися самі громадяни”.

Громадська кампанія Комітету Прямої Дії спрямована на надання практичної допомоги “заблокованим” водіям та залучення автовласників до захисту своїх законних прав.

“В даному випадку ми маємо показовий приклад громадської ініціативи з адвокації:   громадяни-автовласники об’єдналися разом, щоб відстояти та захистити свої права. За оцінкою незалежних експертів, цей проект став одним з 27 переможців, які отримали спільну підтримку  Міжнародного фонду “Відродження”, фонду “Східна Європа” та  програми UNITER”, — зазначила Олександра Горячева, менеджер програми “Посилання впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”. 

Об’єднання автовласників для захисту своїх прав стало необхідним ще й тому, що блокувальники коліс не лише діють незаконними методами, а й не рідко застосовують силу та погрози по відношенню до водіїв.

Як повідомив Юрій Яковчук, активіст “Комітету Прямої Дії”, який фізично постраждав від дій блокувальників:  “Я чув про те, що блокування незаконне. Коли мене заблокували, кажу їм: “Хлопці, у вас не має права це робити. Їх було троє — у відповідь — один з них розбив мені дзеркало на машині і почав штовхатися. Зараз чекаємо чергового судового засідання по цій справі.”

В межах громадської кампанії активісти К.П.Д. здійснили понад 300 виїздів на місце події, для надання допомоги автовласникам; прийняли 1077 дзвінків на телефон гарячої лінії (тел. 098-55-2-77-00) від автовласників і в усіх випадках добилися законного і безкоштовного зняття блокіратора, а також поширили понад двадцять тисяч примірників листівки  “Блокування коліс – звичайний бандитизм!”. За результатами громадянської кампанії автовласники заощадили від незаконного вимагання понад 400 тисяч гривень. Також,  в значній мірі зросла громадянська свідомість та солідарність водіїв.

За допомоги авторитетних міжнародних донорів, К.П.Д. сподівається добитися скасування незаконної практики блокування коліс та домогтися переходу на європейську систему стягнення штрафів за несплачену парковку, а саме  шляхом виписки квитанцій “під щітку двірника”. Це дозволить припинити порушення закону і ліквідує конфлікти в стосунках між водіями та комунальниками.

* * *

Більш докладну інформацію щодо проблеми можна отримати:  

www.kpd.in.ua , за ел. адресою kpdua@ukr.net або за тел.: 098-55-2-77-00

 * * *

Метою програми Посилення впливу громадянського суспільства Міжнародного фонду “Відродження” є сприяння участі громадських організацій та асоціацій громадян у здійсненні моніторингу діяльності влади на різних рівнях, захисті та лобіюванні спільних інтересів різних громадських груп в органах влади, участі громадян у процесі розробки, прийняті та впровадженні владних рішень на всіх рівнях. Програма співпрацює із неурядовими громадськими організаціями (НУО), органами самоорганізації населення (ОСНи), об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), незалежними експертно-аналітичними установами, центральними та місцевими органами державної влади і місцевого самоврядування.

 Детальніше: https://www.irf.ua/ua/programs/cs/cs

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: