Владу Житомирщини закликають посприяти реабілітації наркозалежних

Житомирська обласна громадська організація “Перспектива” розпочала проект “Забезпечення безперервності лікування замісною підтримувальною терапією (ЗПТ) при госпіталізації в інші лікувальні заклади, в тому числі пологові будинки в Житомирській області”

Житомирська обласна громадська організація “Перспектива” розпочала проект “Забезпечення безперервності лікування замісною підтримувальною терапією (ЗПТ) при госпіталізації в інші лікувальні заклади, в тому числі пологові будинки в Житомирській області”. Проект підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Завдяки адвокаційній діяльності ініціаторів проекту Управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації видало наказ №40 від 19.01.2012 р., спрямований на безперервність отримання замісного препарату пацієнтами ЗПТ в Житомирській області.

Одначе в питанні безперервності лишається ще така значна проблема, як відсутність рецептурної видачі замісних препаратів. Цю проблему має вирішити підписання ще одного наказу, завдяки якому пацієнти програми ЗПТ отримають можливість вільно пересуватися не лише по Україні, а й за її межами. Пацієнти отримають змогу їздити не лише туди, де є сайт з необхідними препаратами ЗПТ.

Отримуючи препарат за рецептом, пацієнти зможуть значно легше адаптуватися до способу життя, який нічим не відрізнятиметься від життя звичайних громадян. На думку ініціаторів проекту, це стане піком ресоціалізації й інтеграції в суспільство.

На думку експертів, наказ має сприяти реабілітації наркозалежних. Завдяки йому уможливиться ресоціалізація та декриміналізація пацієнтів, що стали учасниками програми ЗПТ.

Житомирська обласна громадська організація “Перспектива”
(0412) 34 05 12
perspektive2006@mail.ru

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: