Владу Тернопільщини закликатимуть профінансувати боротьбу з гепатитами

18 грудня о 13:00 у Тернополі (під стінами Тернопільської обладміністрації) відбудеться акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!”

18 грудня о 13:00 у Тернополі (під стінами Тернопільської обладміністрації) відбудеться акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!” Захід організовують ТММГО “Файне місто”, ТМГО “Адаптаційний чоловічий центр”, ТМГО “Нівроку” та ТМГО “Джерела” в межах усеукраїнської кампанії “Вимагаємо лікування!”, яку проводить МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета заходу – привернути увагу місцевої влади до проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С.

Учасники акції звернуться до керівництва області з такими вимогами:
– оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо поширення гепатиту С й визнати епідемію вірусного гепатиту С в області;
– розробити й затвердити дієву обласну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів;
– профінансувати діагностику й лікування вірусного гепатиту С, закупити якісні й безпечні ліки за бюджетні кошти для всіх, хто їх потребує.

За результатами експрес-тестувань на гепатити, які проводив МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” у 24 регіонах у липні, приблизно 10% населення в Україні інфіковано вірусним гепатитом С. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковано вірусом гепатиту С. Внаслідок обмеженої конкуренції та наявності лише двох іноземних виробників препаратів для лікування гепатиту С в Україні вартість курсу лікування (близько $20 000) є недосяжною для переважної більшості хворих.

Контакти:
ТММГО “Файне місто”
Володимир Сагаль
098 986 19 36

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: