Владі Львівщини закидають самочинну відмову від фінансування “мовних” програм

Львівська обласна рада загальмувала фінансування “мовної” та інших програм, а Львівська обласна державна адміністрація ініціювала скорочення низки програм, посилаючись на “напружене” виконання обласного бюджету

Львівська обласна рада загальмувала фінансування “мовної” та інших програм, а Львівська обласна державна адміністрація ініціювала скорочення низки програм, посилаючись на “напружене” виконання обласного бюджету. Про це повідомив Олег Яценко, експерт Інформаційно-аналітичного центру “Логос”, який спільно з ВМГО “Студентське братство” здійснює громадський моніторинг виконання програм розвитку української мови й культури за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Олега Яценка, про самочинне скорочення бюджетних видатків ідеться у протоколі наради голови обладміністрації №52 від 12 серпня 2013 року, який було надано на інформаційний запит учасників моніторингу. Згідно з документом, структурним підрозділам обладміністрації доручено “проаналізувати можливість скорочення витрат на реалізацію заходів підконтрольних обласних програм або відмови від їх виконання (фінансування)”.

На думку експерта, спроба посадовців скоротити чи скасувати виконання обласних програм є порушенням законодавства й намаганням привласнити повноваження місцевого самоврядування.

Водночас, за словами Олега Яценка, моніторинг виявив, що 2013 року так і не розпочато фінансування заходів обласної програми розвитку української мови, культури й історичної свідомості громадян. Причиною цього, на його думку, є те, що депутати облради до кінця червня відмовлялися погодити заходи цієї та інших обласних програм, намагаючись урахувати в кошторисах власні інтереси та прописати підтримку близьких їм структур.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: