Влада Прикарпаття ігнорує громадськість і не звітується про розподіл коштів

За словами громадських експертів, влада Прикарпаття непрозоро розподіляє кошти на освіту й культуру та не проводить консультацій із громадськістю

Влада Прикарпаття непрозоро розподіляє кошти на регіональні програми та не проводить консультацій із громадськістю. Про це заявив експерт ВМГО “Студентське братство” Олег Яценко під час круглого столу в Івано-Франківську. Під час заходу було розглянуто результати громадського моніторингу діяльності обладміністрації, який було проведено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Олега Яценка, усі присутні отримали акт-висновок громадської експертизи №1. У документі зафіксовано такі недоліки в діяльності обладміністрації: відсутність звітів щодо проведення консультацій із громадськістю за останні три роки, зокрема щодо проектів регіональних цільових програм; відсутність звітів головних розпорядників бюджетних коштів, як того вимагає постанова Кабміну №996 від 3 листопада 2010 року; відсутність результативних показників та очікуваних результатів заходів обласних програм, що порушує підпункт 2.2 методичних рекомендацій Мінекономіки щодо розробки цільових програм; відсутність експертних висновків структурних підрозділів ОДА щодо проектів програм і доцільності їх заходів; неможливість отримати необхідну інформацію про регіональні програми на сайті обладміністрації через те, що в підрозділі “Цільові програми” розділу “Соціально-економічний розвиток регіону” міститься лише застарілий перелік програм за 2011 рік; суперечність законодавству окремих положень розпорядження голови Івано-Франківської ОДА “Про затвердження порядку розроблення регіональних цільових програм”.

За підсумками круглого столу заступник керівника бюджетної комісії облради Тарас Парфан висловився за виправлення недоліків, виявлених під час громадської експертизи.

{qtube vid:= aNBcNWdSGKE w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: