Влада Львова та Львівщини не оприлюднює багатьох нормативно-правових актів

Багатьох нормативно-правових актів Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної та міської рад немає в офіційних друкованих виданнях і на веб-сайтах

Багатьох нормативно-правових актів Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної та міської рад немає в офіційних друкованих виданнях і на веб-сайтах. Про це 25 січня у Львові заявили учасники засідання, яке провів Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

На думку експертів, оприлюднення актів є важливим, оскільки з датою оприлюднення акту пов’язано набуття ним чинності. Крім того, публікуючи свої акти, органи влади забезпечують доступ до інформації, що в них міститься. І найважливіше: акт органу влади є найдостовірнішим джерелом інформації про його діяльність.

Юрист ІПЦ “Наше право” Тетяна Дембіцька розповіла, що на веб-сайті Львівської обласної ради немає частини розпоряджень голови облради. Ще більше проблем є з офіційним друкованим виданням, якого обласна рада не має. Також не укладено угод про оприлюднення актів із жодним друкованим засобом масової інформації. Зі свого боку, Євген Захаревич, керівник справ Львівської обласної ради, пообіцяв, що всі неоприлюднені акти найближчим часом будуть на веб-сайті. Крім того, на веб-сайті розмістять назви внутрішньоорганізаційних актів.

За словами експертів, у Львівської облдержадміністрації також є проблеми з оприлюдненням актів на веб-сайті. Там розміщено тільки розпорядження голови, які було підписано після 1 листопада 2012 року. Проектів рішень також не оприлюднено. На це Дмитро Посипанко, представник головного управління з питань внутрішньої політики, преси й інформації Львівської ОДА, відповів, що актів не оприлюднено через створення нової версії веб-сайту, на якій не встигли розмістити раніше ухвалених документів.

Юрист ІПЦ “Наше право” Марія Дзюпин повідомила, що в газеті “Ратуша” Львівської міської ради опубліковано лише чотири акти, а у приміщенні міської ради неможливо отримати друковану копію документа. На це Мирослав Гавриляк, заступник начальника юридичного управління Львівської міської ради, відповів, що, крім газети “Ратуша”, акти можна знайти в газетах “Високий замок” і “Суботня пошта”. А Валентина Бартошик, начальник адміністративно-господарського управління Львівської міської ради, додала, що в Центрі надання адміністративних послуг Львівської міської ради можна буде отримати всю інформацію про необхідний акт і навіть його копію.

{qtube vid:=Pltsml7hx4c w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
Інформаційно-правовий центр “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: