Візовий діалог Україна-ЄС: завдання, що стоять перед Україною

5 жовтня 2009 року в Києві в конференц-залі готелю “Русь” з 10:00 до 14:00 відбудеться круглий стіл, присвячений стану “візового діалогу” між Україною та ЄС, нормативно-правовому та інфраструктурному забезпеченню руху України до безвізового режиму з Європейським Союзом, результатам останньої хвилі моніторингу видачі віз громадянам України консульствами Європейського Союзу.

У жовтні виповнюється рік з офіційного початку переговорів між Україною та ЄС про встановлення симетричного безвізового режиму – “візового діалогу”. Якими є проміжні результати цього процесу, на якій стадії він перебуває і чого очікувати в перспективі? Чи наближується Україна до практичних критеріїв безвізової країни у відносинах з ЄС, чи демонструють обидві сторони належну політичну волю та конструктивний підхід?

Пошуку відповідей на ці питання присвячено круглий стіл, у роботі якого братимуть участь представники Кабінету міністрів, профільних органів виконавчої влади, Верховної Ради України, іноземні дипломати, представники професійних асоціацій, незалежні експерти та громадські діячі.

Основні теми для обговорення:

  • результати перших етапів “візового діалогу” між Україною та ЄС;
  • галузева специфіка (окремі відомства у візовому діалозі);
  • технічні завдання щодо досягнення критеріїв безвізового режиму;
  • ресурсне та фахове забезпечення візового діалогу та відповідних реформ.

Крім того, буде оприлюднено результати останньої хвилі моніторингу видачі віз громадянам України консульствами Європейського Союзу. Метою моніторингу було виявлення методом соціологічного дослідження змін візової практики Європейського Союзу та ступеня виконання Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС. В межах дослідження було опитано 2102 респонденти на виході з консульств (чи візових центрів) 11 країн Шенгенської зони, розташованих у Києві (10 консульств) та інших регіонах України (11 консульств).

Структура дослідження стосувалась: тривалості клопотання та проблеми черг, результативності та вартості процедури, документів, складності процедури та ставлення до заявників, оцінки заявниками змін процедур отримання візи після розширення Шенгену, якості виконання Угоди про спрощення оформлення віз. Охоплені дослідженням консульства країн: Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Бельгія, Греція, Польща, Угорщина, Чеська Республіка, Словаччина, Литва.

Початок реєстрації: 9:20

Захід відбудеться за адресою:  м. Київ,  вул. Госпітальна, 4

Контакти організаторів заходу:

Тел./факс: (+38044) 238 6843, 230 8376

e-mail: iryna_sushko@ukr.net, office@ieac.org.ua

Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України – незалежний аналітичний центр, заснований у 1992 році, що здійснює дослідження в галузі міжнародних відносин, зовнішньої політики, безпеки, європейської та євроатлантичної інтеграції України www.novisa.org.ua .

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: