Візова практика ЄС щодо українців стала предметом громадського моніторингу

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” з 30 червня до 25 липня проводить п’яту хвилю всеукраїнського моніторингу візової практики ЄС

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” з 30 червня до 25 липня проводить п’яту хвилю всеукраїнського моніторингу візової практики ЄС. Моніторинг підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах дослідження буде опитано 1200 респондентів – заявників 20 консульських служб держав – членів ЄС і Шенгенської зони.

Результати соціологічного дослідження дадуть можливість визначити рівень виконання окремих положень Угоди про спрощення оформлення віз і Візового кодексу ЄС – насамперед у частині динаміки відмов у наданні віз із довготривалим терміном дії та переліку документів, що є невід’ємною частиною візового діалогу.

Також буде взято до уваги якість та ефективність виконання положень Візового кодексу, що стосуються обов’язкового надання обґрунтувань відмови в наданні візи та забезпечення права апеляції, що є одними з найважливіших новацій Шенгенського права для заявників.

За результатами моніторингу буде сформовано рейтинги консульських установ країн Європейського Союзу. Їх оприлюднять у вересні.

Контакти: ГІ “Європа без бар’єрів”, Ірина Сушко, (044) 238 68 43, iryna_sushko@ukr.net

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: